Uncategorized

Werdhol de Birligin Temeli Atildi

Ihsan Incekara/NRW den bildiriyor
 
Yillar yili daginikligi kendi içindeki çekismeleri ve gün yüzüne çikan tartismalari ile gündemi sürekli mesgul eden Giresun dernekçiligi Avrupada toparlanma sürecine girdi.
 
Gazetemiz imtiyaz sahibi ve sorumlu yazi isleri müdürü Ethem Bakar ile yurtdisinda Giresun dernegi yönetim kurulu baskani Ali Hamurcuoglu Werdhol de Giresunlular dernek baskani Atif Özer ile bir araya geldi.


 Daginikliga bir son verme amaci ile yapilan toplantiya her iki dernegin yönetim kuruluda katildi, toplantiya Werdhol Giresunlular dernegi Yönetim kurulundan Atif Özer baskanligin da Murat Uzunoglu,Aytekin Çetin,Mehmet Öveç,Yüksel Uzunoglu,Cevat Çetin,Muzaffer Kiliç,Ethem Demirtas,Halil Savran.
 
Yurtdisinda Giresun derneginden Ali Hamurcuoglu baskanliginda Ahmet Gürsoy,Mehmet Aksu,Baris Gül,Ihsan Incekara katildi.

 
Heyecani gözlerinden okunan her iki yönetim kurulu bu kaynasmadan oldukca memnundu yillardir böyle bir birlige hasret olan yöneticiler birlikten dogacak gücün heyecanini daha simdiden yasamaya basaladi.
Her iki yönetim kurulu birlikte hareket kararini 15 gün içinde düzenlenecek bir protokolle deklarasyon haline getirip basina ve kamu oyuna açiklayacaklar.

 


 

Konu ile ilgili ilk açiklama Yurtdisinda Giresun dernegi baskani Ali Hamurcuoglu yapti Hamurcuoglu kisaca; Degerli yönetici arkadaslarim yaklasik 25 yildir dernek ve sosyal hayatin içindeyim uzun yillardir özlemin çektigimiz birlikte olma güçleri birlestirmek ve bu birlikten dogacak güce inanmak en büyük hedefimdi bugün Türkiyeden gelerek aramaizda bulunan gazeteci arkadasimiz Ethem Bakar beyinde katilimi ile bu birligin ilk temelinin atilmis olmasi bana ve neznimde bulunan bütün yönetici arkadaslarima heyecan ve enerji verdi kendisi basta olmak üzere bu birliktelige yardimci olan degerli hemserim ve yol arkadasim Atif Özer e sonsuz tesekkürü bir borç biliyorum dedi.
 
Ikinci açiklama ise ev sahibi Werdhol Giresunlular dernek baskani Atif Özer den geldi Özer de kisaca öncelikle aramiza Türkiyeden gelen sevgili kardesimiz Ethem Bakar a ve degerli dernek yöneticilerimize hos geldiniz diyorum diyerek sözlerine basladi.
 
Özer Ethem Bakar in Türkiyeden gelerek böyle bir birliktelik hareketine katkida bulunmasi bizim için çok sey ifade ediyor bunun altini kalin bir çizgi ile çiziyorum bizde bu daginikliktan hosnut degiliz artik her geçen gün alehimize isliyor bizde elimizden geldigi kadar buradaki birliktelik hareketine katkida bulunacagiz ve en kisa zamanda bir protokolle bu isi basaracagiz dedi.Özer bende basta sayin Ethem Bakar olmak üzere yurtdisinda Giresun dernegi baskani sayin Ali hamurcuoglu ve yönetim kuruluna tesekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladi.

 


 

Toplantiya katilan Gazetemiz Imtiyaz sahibi Ethem Bakar ise basta iki dernek baskaninin  bu davranislarina tesekkür etti ve diger derneklerede örnek olmasini diledi.

 

Ayrica toplantiya Giresun dan degisim programi ile Almanyaya gelen Aksu Anadolu Lisesi Müdürü  Servet Yüksektepe,Ingilizce Ögretmeni Hasan Altuntas da katilarak dilek ve temennilerini bildirdiler. Degisim programi çerçevesinde Almayada buluna degerli egitimcilerimizde bu örnek davranis karsisinda saskinlilarini gizleyemediler.
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.