SON DAKİKA!

YAĞLIDERE ATIK SU TESİSİ İNŞAATI BAŞLADI

Giresun’un Yağlıdere ilçesi Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, atık su arıtma tesisinin ilçede yapımına başlandığını bildirdi.

Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, yaptığı açıklamada, tesisin ihalesinin yapılarak inşaat çalışmalarına başlandığını söyledi.

Yağlıdere’nin kanalizasyon alt yapısını değiştirdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Abdurrahman Kırsahanoğlu, “Bu arıtma tesisi ile bu konudaki sorunlarımızı çözmüş olacağız. Bugüne kadar Yağlıdere’nin atık suyu dereye boşalmaktaydı ve bu da büyük sağlık ve çevre sorunlarına davetiye çıkarabilecek bir durumdu” dedi.

Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, Giresun’un hiç bir ilçesinde arıtma tesisi bulunmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Biz bunu bitirdiğimizde Giresun’da ilk olacak. Hatta Karadeniz Bölgesi’nde bile çok az tesis var. Milletimizden aldığımız enerjiyle çalışmaya, millete hizmet yolunda aşkla yürümeye devam edeceğiz. Daha güçlü, daha kalkınmış, daha müreffeh ve daha mutlu bir Yağlıdere için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Biz hizmet için buradayız ve Yağlıdere’yi en güzel, en temiz, en örnek ilçe konumuna yükseltmek için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.