SON DAKİKA!
yaglideregiresundernegiotcugocu

YAĞLIDERE OTÇU GÖÇÜNDE BULUŞTU

İstanbul’da faaliyet gösteren Giresun Yağlıdereliler Derneği ile 14 köy derneği tarafından bugün düzenlenen Otçu Göçü Bahar Şenlikleri şölen havasında geçti.

giresunyaglidere

Tuzla Ak fırat piknik alanında düzenlenen bahar şenliklerine Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Yağlıdere Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu,Üçtepe Belediye Başkanı Harun Öztürk,Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap ,İstanbul il genel meclis üyesi Fahri Biçer,Yağlıdere Ziraat Odası Başkanı Sezai Çağlar,Giresunspor eski Başkanı Ömer Ülkü,dernek başkanları ,siyasi parti temsilcileri ,iş adamları ,ile çok sayıda Yağlıdereli katıldı.

Yağlıdereliler Derneği Başkanı Ali Faik Biçer şenlikte yaptığı konuşmada, şenliklerin, Türkmen Çepni boyunun Orta Asyadan getirdiği ve yüzyıllarca Giresun yaylalarında kutladıkları bir gelenek olduğunu ifade ederek,

“Atalarımızdan miras kalan bir geleneği en iyi şekilde yaşatmaya çalışıyoruz. İstanbul Tuzlada bulunan Ak Fırat piknik alanında bu anlamlı şenliğimizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bizleri Tuzlada yalnız bırakmayan hemşerilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bugün burada tespitlerimize göre 12.000 üzerinde bir Yağlıdereli olduğunu tahmin ediyoruz. Bizler bu organizasyonu sadece yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla gerçekleştirmedik. Bütün dernek başkanlarımızla ortaklaşa birlik içersinde olarak bu organizasyonu düzenledik. Bizlere her konuda büyük destek veren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcıya bütün Yağlıdereliler adına teşekkürlerimi iletiyorum. Tabi bunun yanında Fahri Biçeri de unutmuyoruz. Bizlere çok büyük destek verdiler. Bu programda elde edilen bütün gelirler Üniversite de okuyan öğrencilere burs olarak verilecektir. Bizlere bu organizasyonun düzenlenmesinde katkıları olan başta ilçemize bağlı dernek başkanlarına, emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum. Yağlıdere bir kez daha farkını ortaya koymuştur.

Konuşmaların ardından Yağlıdereliler Derneğinde başkanlık yapmış kişilere plaket verildi. Şenlikte ayrıca dernek tarafından yaptırılan Osmanlı tuğrası açık artırma ile satışa sunuldu. Şenlik yöresel sanatçıların verdiği konser ile sona erdi .

Haber: Fatih Aytekin Özdemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.