SON DAKİKA!

Yakup Aktas Kalp Krizi Geçirerek Hayatini Kaybetti


Agirlikli olarak Giresunlu hemserilerinin oturdugu Orhangazi ilçesi Emek beldesinde bir çok Giresunlu hemserisi yasayan Yakup Aktas in evinin bulundugu sokak dün geceden buyana gelen gidenler ile dolup tasiyor.

 

Bursa nin merkez Osmangazi ilçesinde Emek beldesinde 3 dönem belediye baskanligi yapan Yakup Aktas (56) geçirdigi rahatsizlik sonucu hayatini kaybetti.

Memuriyet hayatinin ardindan Emek beldesinde 1994 yilinda Anavatan Partisi nden belediye baskani seçilen Yakup Aktas, pes pese üç dönem bu görevi yürüttü. Emek in belde statüsünden mahalle statüsüne dönüstürülmesiyle Aktas 2009 yerel seçimlerinde AK Parti den Osmangazi Belediye Baskanligi aday adayi oldu. Adayliga seçilemeyince Demokrat Parti den aday olmustu.

HAS Parti de görev almasi beklenen Yakup Aktas, dün gece bir tanidiginin dügününden döndükten sonra evinin balkonunda fenalasarak yere yigildi. Yakinlari tarafindan Acibadem Hastanesi ne kaldirilan Aktas, yapilan müdahaleye ragmen hayatini kaybetti.

Aktas, Giresun daki akrabalarinin gelmesi için yarin (pazartesi) Emek Adnan Menderes Camii nde ögle namazina müteakiben kilinacak cenaze namazinin ardindan Hamitler Kent Mezarligi ndaki aile mezarliginda topraga verilecek.
Yakup Aktas 2 kiz bir erkek çocugu babasiydi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.