SON DAKİKA!

YENİKAPILAR AÇAN YENİKAPI GİRESUN GÜNLERİ SONA ERDİ

Giresun Federasyonu tarafından bu yıl 10’uncusu Yenikapı’da düzenlenen Giresun Günleri, protokol üyelerini ağırladı.

Düzenlenen Giresun Günleri’nin ilk misafiri İstanbul Valisi Vasip Şahin olurken, etkinliğe Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel ile Meclis üyeleri katıldı.

“GİRESUN GÜNLERİ HİZMETE DÖNÜŞMELİ”

Bu tür etkinliklerin Giresun’a hizmet olarak yansıması gerektiğini ifade eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise, “Biz sadece bu tür etkinlikleri bir kaynaşma, eğlence veya ticari faaliyet olarak görmemeliyiz. Aynı zamanda hizmet olarak da Giresun’a bir dönüşü olmalı. Bu manada şuan ihtiyaç duyulan Giresun’un yurt sorunu çözülmelidir. Bu doğrultuda da çalışmalar yapılmalı, çaba harcanmalıdır” diye konuştu.

“YENİKAPI, YENİ BİR KAPI OLACAK”

Yenikapı Giresun Günleri’ni, Giresun’a açılan yeni bir kapı olarak değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan da, “İstanbul’da Giresun’un iki kat fazla nüfusu İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir. Bu insanlar göç ederken beraberinde kültürlerini de götürmektedir. Biz de İstanbul’da bu kültürü yaşatmaktayız. Yeni nesillere Giresun’a gitmeden Giresun’u buraya getirip tanıtıyoruz. Bundan önce Giresun Günleri Feshane’de yapılırken, bu etkinlik Yenikapı’ya taşınmıştır ve Yenikapı’yı Giresun’a açılan yeni bir kapı olarak görüyoruz” dedi.Canikli, “İstanbul 10. Giresun Günleri” programının kapanışında yaptığı konuşmada, organizasyonun önemine değinerek, katkısı ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “İstanbul 10. Giresun Günleri” programının kapanışında yaptığı konuşmada, organizasyonun önemine değinerek, katkısı ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmasına Giresun milletvekili olmadan önce yaşadığı anıları paylaşarak başlayan Nurettin Canikli, 2002 seçimlerinden önce Giresunluların kendisinden iki talebi olduğunu anımsatarak, fındık fiyatlarının düzeltilmesi ve Giresun’un teşvik kapsamına alınmasını içeren bu istekleri çok kısa zamanda gerçekleştirdiklerini, bunun sonucunda da Giresunluların kendisini kente girişte davul zurna eşliğinde karşıladığını anlattı.

“Bizim derdimiz, millete hizmetkarlıktır” diyen Nurettin Canikli, görevi aldığı günden bu yana bu anlayışla hareket ettiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bugün Türkiye Cumhuriyeti devletinin hiç olmadığı kadar güçlü olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Kim ne derse desin, Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduktan sonra bu devlet ve bu millet, hiçbir dönem olmadığı kadar güçlüdür ve gücünü artırarak devam ettirecektir. Örneğin bölgemizde alınacak olan kararlar, Türkiye olmadan, katılmadan alınamaz. Bundan sonra Türkiye hesaba katılmadan kimse bu coğrafyada at oynatamaz, bunu herkes gördü, görmeye de devam edecek. Türkiye’yi izlemeye devam edin.

Bu mücadele, boş bir cengaverlik mücadelesi değildir, bu bir hak mücadelesidir. Önce bu ülkenin milletinin geleceğinin teminat altına alınması, güvenliğinin sağlanması mücadelesidir. Bu bizim hakkımızdır, hiç kimse bu hakkımızı elimizden alamaz. Eğer Irak’tan, Suriye’den ya da başka bir yerden Türkiye’nin ülke güvenliğini tehdit eden saldırılar varsa, buna kayıtsız kalmamızı kimse bekleyemez. O sıkıntıyı, o tehdidi bertaraf edene kadar işin içinde olmamız gerekiyor ve şu an işin göbeğindeyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.