SON DAKİKA!

YETİM ÇOCUKLARA GİRESUN FEDERASYONU SAHİP ÇIKACAK

İstanbul’da kurulu Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Turan geleneksel bayramda yetim sevindirme programını bu yıl 500 yetim çocukla devam ettireceğiz. dedi.

Bu yılki Ramazan Bayramı’nda 500 yetim ve yoksul çocuğun bayram ihtiyaçları karşılanacak.

Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen proje, 500 yetim ve yoksul çocuğun ihtiyaçlarını karşılayarak onları Ramazan Bayramına hazırlıyor.

Geçen yıl 300 yetim ve yoksul çocuğun ihtiyaçlarını karşılayan federasyonun bu yılki hedefi 500 çocuğa ulaşmak.

Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, çağrılarına karşılık veren hayırseverlere ve organizasyonu yapan Deniz Yıldızı Derneği Başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.  Arife günü Giresun’da yetimlerle buluşacaklarını söyleyen Hasan Turan, katkıda bulunmak isteyen hayırseverlere henüz geç kalmadıklarını söyleyerek, “Müslümanların hayırla yarıştığı bu mübarek ayda yapacağınız yardımlarla Giresunumuzun muhtaç çocuklarına yalnız olmadıklarını hissettirin” dedi.

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan sözlerine şöyle devam etti: “Bir yoksulun ya da yetimin bayramda arkadaşları gibi yeni kıyafetler giymesinin sevincini insanın kendi içinde hissetmesi müthiş bir duygu, bunu tatmayana anlatmanız mümkün değildir. Bu yıl sizde bayramınızı en az bir yetimi sahiplenmenin mutluluğu ile idrak edin, bu bayramda bir yoksulumuzun yüzü sizinle gülsün, yetimler gülerse dünya güler, onlara bayram sevincini arifeden yaşatalım” şeklinde konuştu.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Kuveyt Türk İstoç Şubesi IBAN TR55 0020 5000 0089 3120 3000 01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.