Uncategorized

Yilin Belediye Baskanini Kükrettiler

Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, Milletvekili Nurettin Canikli nin; Giresun a hizmet edemedikçe faturayi belediyeye kesemeye çalistigini vurguladi.


“GIRESUN HALKI RAPOR DEGIL, ICRAAT ISTIYOR”Canikli nin yalnizca seçimden seçime Giresun a ugradigini hatirlatan Baskan Aksu, “Sayin Canikli yillardir, OR-GI nin fizibilite raporu hazir, seneye baslayacak, olmadi diger sene baslayacak diye yillardir Giresun halkini yaniltmaktadir. Simdi de Egribel Tünelinin fizibilite raporu hazir diyor. Giresun halki rapor degil icraat istiyor. Egribel Tüneli ve OR-GI Giresun un olmazsa olmazidir. ” dedi.


CANIKLI BELEDIYEYE TAS ATACAGINA GIRESUN A HIZMET GETIRSIN”


Canikli nin Giresun a hizmet edemedikçe suçu kendi kentinin kurumlarina attigini da ifade eden Aksu, “Nurettin Bey Giresun kent girisini kendi gönderdikleri parayla yaptigimizi söylüyor. Biz güzel bir kent girisi yarattik ve Giresun a hizmet etmekten yoksun sayin vekilimiz, o bölgenin çalismasinin tamamlanmasinin ardindan yaptigimiz hizmeti, kendileri yapmis gibi göstermek adina, bize bir miktar para gönderdi. Fakat Giresun halki her seyin farkinda. Halkimizi kimse kandiramaz. Gönderdikleri para bizim sel sonrasi kent onarim çalismalarinda harcadigimiz mazot parasina bile yetmiyor.” seklinde konustu.


“SAYIN CANIKLI GIRESUN IÇIN NE YAPMISTIR? BIR DE O AÇIKLASIN”Giresun a yapilan hizmetleri daha kaliteli bir sekilde, ihale ederek degil, kendi ekipleri ile yaparak daha ucuza mal ettiklerini, 16 aylik görev süresinde önceki belediye döneminden Giresun a daha fazla hizmet getirdiklerini ve buna ragmen belediyenin borcunu 7 trilyon TL azalttiklarini da ifade eden Aksu sözlerini söyle sürdürdü;
” Biz altyapisi tamam diye devraldigimiz Giresun da 50.000 metreden fazla altyapi çalismasi gerçeklestirdik. 23.900 ton asfalt çalismasi, 23.000 m2 parke çalismasi yaptik. Bu rakamlar Giresun umuz için çok ciddi rakamlardir. Yine kentimize bir çok yeni yollar kazandirdik. Kentimize yakisir muhtar evleri yaptik. 25 yildir baslatilamayan Kadinlar Pazari projesini 1 yilda hayata geçirdik. Kumyali Cumhuriyet Parkini yaptik. Güre ye büyük bir park yapiyoruz. Müze önünü Giresun umuza yakisir bir hale getirdik. Yine kisa zamanda Haci Hüseyin Dolgu alani, Atapark ve Kazancilar Yokusunda gerçeklestirecegimiz büyük projelerimiz var. Sayin Canikli ye soruyorum siz bu Giresun a ne yaptiniz ?”


 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.