SON DAKİKA!

YURTDIŞINDA GİRESUN DERNEĞİ BOSNA HERSEK’İ UNUTMADI

Giresun’un Yurtdışında kurulan ilk derneği olan ve halen faaliyetlerine devam eden Yurtdışında Giresun Derneği tarafından yapılan bir organizasyon ile bir süre önce Bosna Hersek’te meydana gelen yüzyılın sel felaketi nedeniyle bir TIR dolusu acil yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

yurtdisindagiresundernegibosnahersek

Yurtdışında Giresun Derneği yöneticisi Onur Dönmez başkanlığında oluşturulan bir komite ile hayırseverlerden toplanan acil yardım malzemeleri yine komitede yer alan Bosna Hersekli Emir Begoviç nezaretinde bir TIR ile Bosna’ya ulaştırıldı.

Yüzyılın sel felaketi olarak görülen ve Bosna’da onlarca can kaybına sebep olan felaket Giresun’un Almanya’da faaliyet gösteren en eski sivil toplum örgütü olan Yurtdışında Giresun Derneğini harekete geçirdi. Dernek yönetimi belirlediği bir komisyona bölge halkına gönderilmek üzere acil ihtiyaç malzemelerini toplama yetkisi verdi. Organizasyon topladığı yardım malzemelerini yüklediği bir TIR ile  Bosna-Hersek’e göndererek oradaki ihtiyaç sahiplerine bire bir yardımda bulundu.

yurtdisigiresundernegibosna

Dernek yönetim kurulu başta olmak üzere Nord Westfalen eyaletindeki bir çok hemşerimiz ve Türkler ile Türk dostu hayır severlerin hayırlarını yine komitede yer alan Emir Begoviç Bosna-Hersek’te ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.