SON DAKİKA!

YUSUF DEDE GİRESUN’U AYAĞA KALDIRDI

Giresun’da yürüme güçlüğü çeken eşi Fatma Topal (82) raporu ile giderek ilaç yazdırmak isteyen 82 yaşındaki Yusuf Topal 15 Temmuz Şehitler Sağlık Ocağı Doktorunun hastayı görme itirazı nedeniyle ilaç yazmaması üzerine çıkan arbedede saldırıya uğrayan doktorlar için uygulanan BEYAZ KOD çağrısı yapması en yakın önleyici hizmetler ekibinden iki polis olay yerine geldi.

Yusuf Topal’ın gelen polislere daha derdini bile anlatamadan yaka paça göz altına alınması isteğine direnmesine Polis Memurları biber gazı ve savcı talimatı olan ters kelepçeyi kafalarına göre uygulamasını hazmedememesi üzerine olay yerinde kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

Sağlık Ocağı hekiminin olayları izleyerek kendisi de hasta ve yaşlı olan Yusuf Topal’ın çığlıklarına kulaklarını tıkayarak sağlık çalışanı ve bir hipokrat olduğunu unutup 82 yaşında bastonsuz yürüyemeyen bir hastayı potansiyel tehlike gibi gösterip kasten öldürülmesine aracılık etmesi ve olayların bölgede olaya şahit olan normal vatandaşlar tarafından cep telefonları ile çekilerek gerek sosyal medya gerekse ajanslar aracılığı ile yayınlanması Giresun’da infiale yol açtı.

Olayların bu aşamaya gelmesi üzerine şehir dışında Kayın Validesi Rahmetli olan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlu yazılı açıklama ile 2 polis memuru ve 1 doktorun açığa alındığını olayı soruşturmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından bir müfettişin bakan talimatı ile şehre geldiğini açıkladı.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu menfur olayda rahmetli olan Yusuf Topal’ın oğlu Ahmet Topal’ı arayarak olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Olayın takipçisi olacağını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aileye başsağlığı ve sabırlar diledi.

Polis memurlarının verdikleri ifadede kendilerinin asıl mağdur olduğunu iddia etmesi şehirde büyük tepkiye neden oldu. Elinde baston olan 82 yaşındaki bir büyüğe bile davranmayı bilmeyen iki polis memurunun sadece açığa alınmasının yetmeyeceğini önce hapis cezası sonrada meslekten men edilmeleri gerektiği konusunda görüş birliği vardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.