Uncategorized

Zaman Gazetesi Giresun Temsilcisi Vali Ziyareti

Vali Sahin: Ögrenci Sayimiz sürekli Artiyor Giresun’a yurt yapin

 

Giresun Valisi Dursun Ali Sahin Giresun’da 18 binin üzerinde ögrenci bulundugunu,  büyük ihtiyaç olan kiz ögrenci yurdunun Ile kazandirilmis olmasinin büyük kazanç olacagini dile getirdi.

 

Vali Sahin “Giresun Üniversitesi, hizla büyüyor ve gelisiyor. Bize, sürekli büyümek ve gelismek yakisir.18 bin üzerinde ögrenci ile egitim veriyor. Giresun’un nüfusu dikkate alinirsa, bunun çok ciddi bir anlam ifade ettigine süphe yoktur. Her yeni bölümle, fazla ögrenci gelecek, barinma ihtiyaci sorunu kat kat artacaktir. Giresun’u sevenleri, Giresunlu Isadamlarini yurt yapmaya davet ediyorum” dedi.

Son Valiler Kararnamesiyle ile Giresun’a atanan 25 Mart 2011 Pazartesi günü muhtesem törenle görevine baslayan Vali Dursun Ali Sahin’e Sivil Toplum Örgütleri,  Bürokratlar, Siyasi Parti Temsilcileri ve pek çok kurulus tarafindan tebrik ziyaretleri gerçeklestiriliyor.
Giresun’un yol ve su gibi iki büyük sorunu var

Vali Sahin “Giresun’un iki büyük sorunu var, yol ve su bunlari en kisa sürede çözmek için elimizden geleni yapacagiz” dedi.

 

Giresun Valisi Dursun Ali Sahin kendisini ziyaret ederek hos geldin dileklerinde bulunan Zaman Gazetesi Giresun Temsilcisi Abdullah Taki ve Cihan Haber Ajansi Giresun Temsilcisi Turhan Sinirlioglu’nu kabul’de Giresun’un sorunlarini bildigini dile getirdi. Karadenizli oldugu için Giresun’da kültürel olarak sikinti yasamadigini vurgulayan Vali Sahin söyle devam etti: “Havasina, yemeklerine ve insanina alisik oldugum bir cografyada görev yapiyorum. Giresun gerçekten güzel ve yasanilacak bir yer. Problemlerini hep birlikte çözdügümüz zaman buralarda yasamak daha da güzel olacak ”

Son Valiler Kararnamesiyle Vali Mustafa Yaman’in Kirklareli Valiligine, kendisinin de Giresun Valiligine atanmasiyla ilgili de “degisim Giresun için iyi olacak” degerlendir -mesin de bulunan Vali Sahin “Degisim iyidir. Yenilik ve yenilenme her zaman güzel olur. Yeni bir ask ve sevkle Giresun’un bütün problemlerini tek tek çözmeye çalisacagiz. Özellikle alt yapiyla ilgili büyük eksiklikler var. Yol ve su bunlarin basinda geliyor. Gelen kaynaklarla en kisa sürede bu eksikleri gidermeye çalisacagiz ” seklinde konustu.
Türk okullari Dünyaya açilan penceremiz.

 

Yurt disindaki Türk okullarindan da övgüyle söz eden Vali Dursun Ali Sahin, 40’a yakin Ülke gezdigini dile getirdi. Gezdigi Ülkelerdeki Türk Okullarini da mutlaka ziyaret ettigini anlatan Vali Sahin ”Türk okullari Dünyaya açilan penceremiz. Yurt disindaki okullarimiz yüzümüzü güldürüyor. Gittigimiz her yabanci ülkede kendimizden bir seyler buluyoruz. Hiç yabancilik çekmiyoruz. Gerçekten anlatmakla bitmez çok büyük hizmet görüyorlar “dedi.

 

 

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.