Uncategorized

Zetinburnu Giresunlulari Tedirgin


 

Samet Uzun Zeytinburnu ndan

Bildiriyor.


 

Geçtigimiz hafta Zetinburnu nda yasanan olaylara karsi sagduyu çagrisi yapildi. Zeytinburnu Kaymakamligi, Belediye Baskanligi ve Emniyet Müdürlügü önderliginde düzenlenen beraberlik çagrisina Zeytinburnu ndaki sivil toplum kuruluslarinin temsilcileri katildi. Bir çay bahçesinde yapilan birliktelik ve dayanisma çagrisina Zeytinburnu Kaymakami Mustafa Dündar, Zeytinburnu Belediye Baskani Murat Aydin, Zeytinburnu Emniyet Müdürü Sezgin Öndem in yani sira Zeytinburnu nda faaliyet gösteren çesitli sivil toplum kuruluslarinin temsilcileri katildi.

Birlik ve beraberlik mesaji vermek için tüm STK temsilcileri el ele tutusarak dayanisma mesaji verdi. Burada gazetecilere açiklama yapan Zeytinburnu Kaymakami Mustafa Dündar, ilçede daha önce benzer olaylarin yasanmadigini hatirlatti. Terör ve siddet olaylarina halkin kapilmamasi gerektigine dikkat çeken Dündar, Zetinburnu nda 10 gündür devam eden olaylari istemedigimiz ve kardesçe yasamak istedigimizi halkimizin birbiriyle çatismak istemedigini belirtmek için bir araya geldik.


Dogusu, batisi, göçmeni ile hep birlikte hareket edecegiz. Teröre, siddete, tahriklere kapilmayacagiz. Dogulu ve batili derneklerin bir araya gelip birbirini anlamalari gerekiyor. Birbirimizi alisveris yaptigimizi, birbirimizin isyerinde çalistigini hepimiz biliyoruz. Bugüne kadar böyle bir olay olmadi. Bundan sonra da olmasin istiyoruz” dedi.


DOGULU VE BATILI AYNI APARTMANDA YASIYOR


Zeytinburnu Belediye Baskani Murat Aydin ise, ilçede yasayan vatandaslarin birlik içinde olmasi gerektigini ifade etti. Zeytinburnu ndaki olaylarin provokatif olduguna dikkat çeken Aydin, Bizler Zeytinburnu nda bir arada yasiyoruz. 10 dairelik bir apartmanda hem dogulu hem batili hem göçmen vatandaslarimiz var. Bu bir zenginlik ve avantajdir. Birbirimizden kiz alip, kiz vermisiz. Maalesef son bir haftalik süreç içersinde 13 sehidimizden sonra bu olayi provoke edip Zeytinburnu na bu Oyunu tezgaha koymak istediler” ifadelerini kullandi.


Halki provokasyon olaylarina karsi uyaran Aydin, Kaybeden Zeytinburnu olur. Bu olaylar hepimize kaybettirir. Zeytinburnu, Türkiye nin hülasasini temsil eden bir yerdir. Sagduyunun Zeytinburnu nda hakim olmasini ve Türkiye ye de dalga dalga yayilmasini umuyorum” dedi.


OLAYLARDAN ESNAF ETKILENDI


Tüm Giresunlular Dernegi Baskani Hasan Dönmez de, Söz konusu olaylardan özellikle esnafin olumsuz etkilendigini belirterek, Zeytinburnu esnafi zararda. Bu olay esnafa darbe vurmustur. Hepimiz kitle örgütüyüz. Hepimiz birbirimizi ziyaret edelim” diye konustu.


OLAYLARI MEDYA ABARTTI


Rumeli Türkleri Dernegi Baskani Recem Ak, Bizim kendi içimizde herhangi bir sikintimiz yok. Bizim düzenimizi disardan bozmak için ugrasan insanlar var. Bu Oyunu bütün halkimiza anlatmamiz lazim. Basinda bu olay çok abartildi” ifadelerini kullandi.


SAYGI ORTAMINDA YASAYALIM


Mardin Geçitler Dernegi Baskani Cemil Kaya da Kürt ve Türk ayiriminin Zeytinburnu halkinin yapmadigini kaydederek, insanlarin daha barisçil bir ortamda yasamasi için birbirlerine karsi saygili olmalari gerektigine isaret etti.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.