Uncategorized

Zipkinla Balik Avi Sampiyonasi Sona Erdi


Giresun’da yapilan ve Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu planli faaliyetlerin den olan Zipkinla Balik Avi Karadeniz Bölge Sampiyonasi basari ile organize edildi.


 
Giresun’da Spor kamuoyu tarafindan merakla beklenen ve 2 gün süren bölge sampiyonasi içi 12 takim, 50 sporcu müracaat etti ve yaristi.
 


Belemuttasi, Kesap Keçi Burnu arasinda belirlenen bölgede sabah saat 10:00 ile Aksam 15:00 arasinda Sahil Güvenlik Komutanligi gemisinden atilan isaret fisegi ve duman kandili isareti ile baslayan yarisma bes saat sürdü ve yine isaret fisegi ve duman kandili isareti ile son buldu.


 


Isaret fisegi ile sahaya yayilan sporcular birbirine üstünlük saglayabilmek için kiyasiya mücadele etti.


 
Bu sirada komodor adi verilen ve sahada mücadele eden tekne ve sporculari alanda yasanacak herhangi bir olumsuzluk ve centilmenlik disi harekete karsi idareci ve müsabaka organizasyon komitesini tasiyan bir baska tekne ise bes saat boyunca teknelerin açiginda bekleyerek yarismanin adil bitmesi için görev yapti.


  

Komodor teknesine yarismalarin bitmesine iki saat kala Giresun Valisi Mustafa Yaman’da gelerek yarismacilar hakkinda bilgi aldi ve iki saat boyunca organizasyon komitesine moral verdi.
 
Müsabakalarin bitimi ile Giresun Belediye Meydani Ata park için de anfi diye adlandirilan bölgeye geçildi.

 


 

Tekneden Vali Yaman ve beraberindeki arkadaslarini Federasyon temsilcisi Ethem Bakar ugurladi.

Burada bes saat boyunca yarisma sahasinda avlanan baliklarin tarti islemine baslandi yapilan tarti isleminden sonra müsabakada dereceye giren takim ve sporcular belli oldu.

 


     


BIREYSEL SIRALAMA SÖYLE OLDU;


   1. Serdar Bayram (Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü-Ankara)   17.629 PUAN
  2. Ahmet Tekin    (Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü-Ankara)    15.655 PUAN
  3. Ercan Bayram  (Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü-Ankara)      6.400 PUAN

 


TAKIM SIRALAMASI SÖYLE OLDU;


 


     1. Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü- Ankara                            43.704 PUAN


     2. Giresun Gençlik ve Spor Kulübü- Giresun                                       16.515 PUAN


     3. Trabzon Gülbahar Spor Kulübü- Trabzon                                       13.440 PUAN


 


Ve Muhtesem Kapanis;


 


Giresun’da yapilan Zipkinla Balik Avi Bölge Sampiyonasi kapanis töreni ise gerçekten izlenmeye degerdi.


 


 Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaslari ile Deniz ve bütün sehitlerimize saygi durusu ve istiklal marsimizin okunmasi, Giresun Halk Egitim Merkezi Folklor Ekibinin gösterisi ile baslayan törene Giresun Valisi Mustafa Yaman, Giresun Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel, Giresun Emniyet Müdürü Cemal Levent, Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu Baskan Yardimcisi Dr. Sahin Özen, Il Özel Idare Genel Sekreteri Cumhur Melikoglu, Sahil Güvenlik 124. Bot Komutani Deniz Kidemli Üstegmen Mutlu Çelik, Il Saglik Müdürü  Dr. Cengiz Cindemir, Giresun Vali Yardimcilari Ahmet Yilmaz, Cengizhan Aksoy, Sülyeman Özçakici, Tedas Isletme Müdürü Köksal Çamalti, Il Gençlik ve Spor Müdürü Soner Maden, Sosyal Hizmetler Il Müdürü Recep Demir, ASKF(Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Baskani Mehmet Güngör, Türkiye Sualtisporlari Federasyonu Temsilcisi ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Yüzme Federasyonu Giresun Il Temsilcisi Heves Bozbag, Valilik Özel Kalem Müdürü Halil Cansiz, Valilik Basin Halkla Iliskiler Müdürü Cahit Akdogan, Giresun Liman Baskanligi  Temsilcisi Ismail Kasap ve kalabalik bir izleyici toplulugu katildilar.
 

Kapanis konusmalarina geçildi;

 

Kapanis konusmasini yapmak için mikrofona ilk olarak Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu Baskan Yardimcisi Dr. Sahin Özen davet edildi.

 

Baskan Yardimcisi Dr. Sahin Özen konusmasin da kisaca sunlara degindi;

Geçen yil ilk defa Paletli Yüzme Kulüpler arasi Türkiye sampiyonasi sirasinda tanistigimiz Giresun halki ile bir kez daha beraber olmaktan çok mutluyum, geçen sene sel felaketleri yasayan bir ilde hiçbir olumsuzluk yasamadan basarili bir sekilde yapmis oldugumuz önemli organizasyonla Giresun’dan mutlu ayrilmistik, ben burada yeri gelmisken geçen yil yasanan sel felaketine ragmen bizleri Giresun da misafir eden belediye baskanligimiz ve valiligimize bir kez daha tesekkür ediyorum.

 

Bu yil faaliyet programimizi hazirlarken Federasyon temsilcimiz ve danismanimiz Ethem Bakar beyin israrlari ile Giresun iline Zipkinla Balikavi Bölge Sampiyonasini koymayi uygun bulduk ve bunda ne derece dogru bir karar verdigimizi bugün yarismanin sonuçlanmasindan sonra görüyoruz bize burada en büyük destegi veren yerel idarecilerimize bir kez daha tesekkür ediyorum misafir perverlikleri için sükranlarimi sunuyorum dedi.

 

Daha sonra ise mikrofona Giresun Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel davet edildi.

Baskan Yardimcisi Ömer Cinel konusmasina Giresun Belediye Baskanimiz Sayin Kerim Aksu yasadigi bir saglik problemi nedeniyle tören katilmadi buradan kendisinin selam ve özürlerini iletiyorum diyerek basladigi konusmasini söyle sürdürdü.

 

Geçen yil biraz önce Sayin federasyon baskan yardimcimiz da izah ettiler sel felaketleri sirasinda hemserimiz ve federasyon temsilcimiz Ethem Bakar sayesinde tanistigimiz Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu ile bu ikinci organizasyonumuz oldu.

Tabi oldukça zor sartlarda geçen yil hiçbir sporcu idarece ve teknik adamimizi magdur etmeden yaklasik 300 kisilik bir organizasyonu tamamlamistik.

 

Bu yil yine hemserimiz olmasi nedeniyle gurur duydugum federasyon temsilcimiz Sayin Ethem Bakar beyin bu önemli organizasyonu Giresun iline almis olmasi bizi bir baska sevindirdi ilimize yine  yüzün üstünde sporcu teknik adam ve idareci geldi bizler onlari agirlamaktan çok büyük bir keyif duyduk ben burada basarili olan ve katki saglayan sporcu ve idarecilerimize tesekkür ediyor ilerideki yapilacak müsabakalarda basarilar diliyorum seklinde konustu.

 

Son konusmayi yapmak üzere Giresun Valisi Mustafa Yaman mikrofona davet edildi.

 

Giresun Valisi Mustafa Yaman ise kisaca sunlara degindi;

 
Giresun’da görev yapmaya basladigim ilk günlerimde tanismis oldugumuz Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu ile ikinci kez böylesine önemli bir organizasyon yapmis olmaktan Giresun halki adina büyük keyif aldigimizi bilmenizi isterim.
 
Artik federasyonumuzdan uluslar arasi bir organizasyonu Giresun iline verilmesi hususunu da Giresun halki adina rica ediyorum.
 
Böylesine önemli organizasyonlari Giresun ilinde yapilmasini saglayan basta hemserimiz Federasyon temsilcisi Ethem Bakar bey olmak üzere Federasyonumuz baskani ve yöneticilerine Giresun halki adina tesekkür ediyorum dedi.
 

ÖDÜL TÖRENINE GEÇILDI;

 

Bireysel sirlamalar da dereceye giren sporcularin madalyalarini takmak üzere Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu Baskan Yardimcisi Dr. Sahin Özen davet  edildi. Madalyalar takdim edildi.
 


 


1. Altin Madalya Serdar Bayram (Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü-Ankara) 
2. Gümüs Madalya Ahmet Tekin    (Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü-Ankara) 
3. Boronz Madalya Ercan Bayram  (Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü-Ankara)

 


 

Takim siralamasin da   dereceye giren takimlara ise kupalarini vermek üzere sirasiyla 3. olan takimin kupasini Il Emniyet Müdürü Cemal Levent verdi.
 
Ikinci olan takim kupasini Giresun Belediye Baskani adina Giresun Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel verdi.
 
Birinci olan takim Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübünün kupasini ise Giresun Valisi Mustafa Yaman verdi.
 

Protokole Plaket takdimlerine geçildi;

 

Öncelikle Giresun da bu müsabakalarin basarili bir sekilde organize edilmesi nedeniyle Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu Baskan Yardimcisi Dr. Sahin Özen plaketleri takdim etmek üzere davet edildi ve Giresun Valisi Mustafa Yaman’a plaketlerini takdim etti, daha sonra Giresun Belediye Baskanimiz adina Giresun Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel’e plaket takdim etti, ayni zamanda Ömer Cinel’e kendi adinada bir plaket takdim edildi.

 

Daha sonra Giresun Emniyet Müdürü Cemal Levent’e plaketini takdim eden Federasyon Baskan Yardimcisi Dr.Sahin Özen son plaket ise müsabakalar boyunca sporculara koruma görevi yapan Sahil Güvenlik 124. Bot Komutani Deniz Kidemli Üstegmen Mutlu Çelik’e tadim etti.

Giresun Gençlik ve Spor Il Müdürüne ise Tesekkür belgesi verildi.
 


 

 

Giresun Valisi Mustafa Yaman’dan Büyük Jest;

 


 


 

Giresun Valisi Mustafa Yaman iki gündür sehrimizde yapilan muhtesem organizasyonu baltalamaya çalisanlarin aksine hem bu organizasyonu Giresun iline verilmesini saglayan Türkiye Sualti Sporlari Federasyonunu hem de haksiz yere rencide edilmeye çalisilan Federasyon temsilcisini plaket ile ödüllendirerek devletin büyüklügünü gösterdi.
 
Plaketleri takdim etmek üzere Giresun Valisi Mustafa Yaman ve Plaketini almak üzere Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu Baskan Yardimcisi Dr. Sahin Özen davet edildi, Giresun Valisi plaketini takdim etti.
 
Daha sonra ise Federasyon Temsilcisi ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar plaketini almak üzere davet edildi Giresun Valisi Mustafa Yaman plaketini takdim etti, her iki plaketide veren Giresun Valisi Mustafa Yaman Federasyon Baskan Yardimcisi ve Temsilcisine tesekkür etti.
 
Müsabakalarda Avalnan baliklar bir tutanak karsiligi Giresun Sosyal Hizmetler Müdürlügü Çocuk Esirgeme Kurumuna bagislandi.
 

Ve muhtesem sampiyona sona erdi.


 

Haber Fotograflari: Taylan Gülertekin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.