Uncategorized

1.Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri Basladi

Giresun ilinin Kültür ve Sanat adina en önemli ilçesi durumundaki Tirebolu bu ünvanina yakisir bir etkinlige Istanbul Mecidiyeköy de imza atti.

 

Bu yil ilk defa gerçeklestirilen Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri organizasyon komtiesi baskani Haldun Domaç in açilis konusmasi ile basladi.

 

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TIRDEF) tarafindan hazirlanan bir program çerçevesinde baslayan etkinliklere Tirebolu Kaymakami Günhan Yazar, Tirebolu Belediye Baskani Burhan Takir, Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskani Sitki Ada, Ordu Üniversitesi Ziraat Faultesi Dekani Prf. Dr. Turan Karadeniz, Istanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakultesi Ögretim Üyesi Prf. Dr. Bayram Öztürk, Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi Dekan Yardimcisi, TIRDEF Genel Baskani Prf. Dr. Halit Keskin, Dr. Ismail German, Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskan Vekili Ethem Bakar, Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskan Yardimcilari Nazmi Güler ve Nazmi Can, Tireboluspor Kulübü Baskani Yusuf Haciibrahimoglu, Plaj Voleybol Milli Takim Sporcusu Özlem Engeloglu, TIRDEF Kurucu Genel Baskani Çinar Çetinkaya, Prf. Dr. Taner Karahasanoglu ile dernek baskanlari Tirebolu köy ve mahalle muhtarlari ile kalabalik bir vatandas toplulugu katildi.

 


 


 

Ilk defa çalgili türkülü olmayan, kültür ve sanat agirlikli bir program olunca alisik olunmayan oturma düzeni davetlileri önce sasirtsada zaman içinde alisan protokol basta olmak üzere bütün katilimcilar anlatilan konulari dikkatle dinledi.

 


 

Açilista Tirebolu Istiklal Mahallesi Dernegi Folklor Ekibi bir gösteri sundu. Yaptiklari gösteri uzun süre alkislandi.

 


 

Etkinlikten Fotograflar;

 


 


 


 

Haber Resimleri :Hasan Kübüç-Yeni Tirebolu Gazetesi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.