SON DAKİKA!

23 NİSAN BULANCAK’TA BAMBAŞKA

Giresun’un Bulancak ilçe Belediyesi’nin düzenlediği “23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali” şehir içi yürüyüşü ve şov gösterileri ile başladı.

Belediye Meydanı önünde başlayan çocuk festivaline Türkiye’den Edirne, Samsun, Sinop ve İzmir, yurtdışından ise Gürcistan, Belarus, Azerbaycan ve Ukrayna’dan gelen ekipler katıldı.

kadiraydin23nisan

Çocukların doyasıya eğlendiği festival hakkında gazetecilere açıklama yapan Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocukları için kutlu olmasını diliyorum. Hiçbir çocuğun acı çekmemesini şiddete maruz kalmamasını dünya ölçeğinde bir birey olarak hak ettiği en iyi geleceği hazırlanmasını diliyorum. Biz Bulancak Belediyesi olarak ilk defa uluslararası ölçekte kutlamaya karar verdik ve bu yıl bir ilki gerçekleştirdik. Gürcistan, Rusya ve Belarus’tan katılan misafirlerimizin yanı sıra ülke içerisinde Edirne’den İzmir’den Sinop ve Samsun’dan katılan ekiplerimiz var. Bir Bayram coşkusu ve edasıyla kutlamak hem ilçemizin tanıtımına hem de misafirperverliğimizi tanıtmaya yönelik güzel bir festival oldu” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.