SON DAKİKA!

23 Nisan da Intihar Etti

Yalova merkeze bagli Kazimiye Köyü nde oturan 14 yasindaki Maside Erdem, evinin ahirinda kendini iple asarak yasamina son verdi. Maside nin, erkek arkadasiyla görüsmemesi için babasinin kendisini 23 Nisan törenlerini izlemeye göndermemesi sonucu bunalima girip intihar ettigi öne sürüldü.

 

Yalova Atatürk Ilkögretim Okulu 8 inci sinif ögrencisi Maside Erdem, sabah kalktiktan sonra babasi Cevat Erdem den Elmali Köyü nde yapilan 23 Nisan kutlama törenlerine gitmek için izin istedi. Iddiaya göre baba Cevat Erdem, kizi Maside yi, bu köyde yasayan erkek arkadasiyla görüsmemesi istedigi için törene göndermedi. Babasini ikna edemeyince sinirlenip, üzülen Maside Erdem, törenleri izlemeye giden 2 kardesini ugurlarken, “Artik hiçbir sey umurumda degil” dedi.

 

Daha sonra evlerin önünde bulunan ahira giden Maside Erdem, kendini iple tavana asti.

 

Talihsiz kizin cesedi, hayvanlara yem vermek için ahira gelen babasi Cevat Erdem buldu.

 

Köy Muhtari Akin Öztürk, Maside nin yasadiklarini kardeslerinden ögrendigini söylerken, 4 çocuk babasi olan Cevat Erdem ise kizinin içine kapanik bir kisilige sahip oldugunu, ama intihar edecegini hiç düsünemediklerini söyledi.

 

Olayla ilgili sorusturmaya Yalova Cumhuriyet Savciligi nca baslandi. Küçük kizin cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapilmak üzere Bursa Adli Tip Kurumu na gönderildi.

 

 

 

Haber-Fotograf: Dursun DEMIR

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.