SON DAKİKA!

28 NİSANDA GİRESUNLULARDAN TOPLU EVLİLİK

Giresun Federasyonu’nun organize ettiği Giresun Günleri etkinliğinin bir parçası olan Büyük Taksim Yürüyüşü 28 Nisan’da start alıyor.

İlki geçen yıl yapılan Taksim yürüyüşlerinin ikincisinde de sürprizler tüm Giresunluları ve İstanbulluları bekliyor. Geçtiğimiz yıl İstiklal Caddesi’nde Harşit Vadisi için tren yürüten Giresun Federasyonu, bu yıl ise, 28 Nisan’da 28 çifti evlendirmeyi planlıyor. Taksim Meydanı’nda yapılacak toplu nikah töreni, siyaset ve bürokrasinin önde gelen simalarının şahitliği ile yapılacak. Nikah merasiminde birçok yerel yöneticinin de bulunması için davetler yapılacak.

Giresun Federasyonu tarafından çeşitli hediyeler sunulacak olan çiftlere aile ve yakınları da takılarını nikah töreninden hemen sonra hediyelerini verebilecekler.

28 Nisan’da çiftlerin düğün alayları Giresunlu onbinlerle birlikte yürüyecek. Düğün alayına özel kıyafetleri içindeki atlı ve yaya birlikleri de eşlik edecek. Dileyen gelinlerin at binerek nikah alanaına gelmesinin sağlanacağı yürüyüşe ilginin yoğun olması bekleniyor. Nikah, Taksim Meydanı’nda yapılacak.

Folklor ekiplerinin ve bando ekibinin coşkulu gösterileri arasında evlenmek isteyen çiftler, irtibat için 0212 447 28 28 nolu telefonu arayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.