SON DAKİKA!

2.Tirebolu Kültür Sanat Günleri Basliyor

TIRDEF tarafindan düzenlenen 2. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri 16 Nisan Cumartesi günü saat 17.30’da yapilacak açilis töreni ile baslayacak. Üsküdar Küplüce Mahallesinde bulunan Münevver Ayasli Kültür Merkezi’nde gerçeklesecek olan etkinlik 17 Nisan Pazar günü saat 22.00’da sona erecek.


Etkinlikte bu yilin ana temasi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Donanma Komutani Tirebolulu Amiral Sükrü Okan. Soyadi Atatürk tarafindan verilen Okan’in yasami hakkindaki bilgileri Arastirmaci –Yazar Ayhan Yüksel verecek.

ETKINLIK PROGRAMI HAZIR

Ilki geçen yil yapilan etkinlikte yine Tirebolu ve Giresun Kültürüne yönelik pek çok çalisma yer alacak. “Giresun ve Tirebolu’da Turizmin Önemi ve Gelisimi” konulu bir panelinde yer aldigi etkinlikte, halk müzigi dinletisi, “Ayrilik Davulu” tiyatro oyunu, yemek kültürümüz ve halk egitim çalismalari yer alacak.

2. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri ile ilgili olarak bir açiklama yapan TIRDEF Genel Baskani Haldun Domaç; “Bu yil etkinligimizde kültürel ve sanatsal olarak daha zengin bir program hazirladik. Geçen yil yasadigimiz en büyük sikinti ilginin bekledigimizden az olmasiydi. Bu yil etkinligimizi nisan ayinda yapmamiz nedeniyle katilimin daha yüksek olmasini bekliyor, tüm hemserilerimizi 2. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’ne davet ediyoruz” dedi.

 

PROGRAM

 


 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.