SON DAKİKA!

36.AKSU FESTİVALİ EN RENKLİSİ OLMAYA ADAY

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu yıl 36. kez düzenlenecek olan Uluslararası Giresun Aksu Festivali’nin geçmiş yıllara göre en renklisi ve görkemlisini gerçekleştirileceğini söyledi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Cinel ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir ile birlikte Giresun Belediye Meclis Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, 36. Giresun Aksu Festivalinin içeriği hakkında bilgiler verdi.

Aksu Festivali’nin 4 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu nedenle Giresun halkının Festival geleneklerinin yaşatılmasına büyük önem verdiğini kaydetti.

Başkan Kerim Aksu,”Bu yıl Aksu Festivali’ni 36. kez düzenliyoruz. Festivalin belki en renklisi ve görkemlisini bu sene gerçekleştireceğiz. Daha önce 3-5 halk dansları topluluğunun gösterileri düzenlenir, 20 Mayıs günü de gelenekler sembolize edilirdi. Bu yıl program her anlamda dopdolu olacak. Festival etkinliklerini 5 güne yaydık. 18-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival kapsamında kentin tamamında çeşitli etkinlikler yapılacak. Festivali halkımızın ayağına götüreceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da 20 Mayıs Pazartesi günü festivalin geleneklerinin sembolize edilmesi etkinliklerine katılacağını vurgulayan Kerim Aksu, ayrıca festivale Giresun ile kardeş şehirler olan Azerbaycan’ın Şeki ve Japonya’nın Sagae kentlerinden de heyetlerin yer alacağını açıkladı.

Yine festivalde Tekirdağ Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Litvanya, KKTC, Polonya, ABD’den Kızıldereli Halk Dansları Toplulukları’nın katılacağını söyleyen Kerim Aksu “Kentimizin bu en önemli festivaline tüm halkımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.