SON DAKİKA!
6feshanegiresungunleribasladi

6. GİRESUN GÜNLERİ BAŞLADI

İstanbul Eyüp Feshane Gösteri ve Kültür Merkezi’nde dün yapılan törenle bu yıl 6. sı gerçekleştirilecek olan Giresun Tanıtım Günleri başladı.

6giresungunleri

Giresun Valiliği’nin himayelerinde, kısa adı Giresun Federasyonu olan Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu’nun organizasyonu ile bu yıl 6’ncısı düzenlenen Giresun Günleri muhteşem bir açılışla start aldı.

Eyüp Feshane Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi´nde açılışı yapılan ´´6.Giresun Günleri´´ çerçevesinde 18-20 Mayıs tarihleri arasında 3 gün boyunca paneller, konserler, folklor gösterileri, şiir dinletileri ve yemek yarışması gibi değişik etkinliğin yanı sıra yöresel yemekler ile yöreye özgü eşyalarda sergilenecek.

Giresun’un mutfağından, folklorundan, müziğinden, yöresel ürünlerine kadar birçok değerinin sergilendiği ilçe, vakıf, dernek ve firma ürün tanıtımı gibi değişik stantların yer aldığı Giresun Günleri etkinliği, kamuoyunda Feshane Giresun Günleri olarak da anılmaktadır.

6.Giresun Günleri’nin ilk günü olumsuz hava şartlarına rağmen oldukça kalabalık bir topluluğun katılımı ile renkli görüntülere sahne oldu.

feshanegiresungunleri

Giresun Günleri’nin açılışına; Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, Ak Parti Grup Başkan Vekili Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun Milletvekilleri Mehmet Geldi ve Adem Tatlı, İstanbul Milletvekilleri Ünal Kaçır, Harun Karaca ve Ahmet Baha Öğütken, eski İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli, Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Deniz, kaymakamlar, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, ilçe belediye başkanları, Ak Parti İl Başkanı Av. Sabri Öztürk, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Emine Gülizar Emecan, İl Genel Meclis Üyeleri, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, eski Giresunspor Kulüp Başkanı Ömer Ülkü, eski Zeytinburnu Belediye Başkanı Giresun Vakfı Başkanı Dr. Adil Emecan, Alucra Vakfı Başkanı Necdet Bekçi, Giresun Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Kuğu, Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar, Fiskomar Genel Müdürü Hüseyin Yağlıdere, çeşitli siyasi partilerin ilçe başkanları ve çeşitli kademelerdeki yöneticileri, bürokratlar, bilim adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işadamları, sanatçılar, gazeteciler ve çeşitli alanlardaki uzmanlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta kısa bir Konuşma yapan Bakan Eroğlu,Giresun’a hükümetlerinin çok önem verdiğini ve bu öneminde Giresunlulara yatırım olarak yansıdığını ifade ederek, Giresun’un kendi hükümetleri döneminde aldığı yardımın Cumhuriyet Dönemindeki tüm hükümetlerin zamanından fazla olduğunu belirtti. Bakan Eroğlu, kendi görev alanlarında olmadığı halde Giresun’da köprüler yaptırdıklarını yine Giresun’a 15 adet sulama göleti yapılacağını, buların yanı sıra yayla turizminin gelişmesi için her türlü imkanın seferber edileceğini söyledi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Canikli’de yaptığı konuşmada, Giresun’a kendi dönemlerinde yapılan yatırımlara dikkat çekerek Ordu-Giresun Havaalanın belirlenen süreden önce tamamlanabileceğini ifade etti. Canikli, kendinden önce konuşma yapan Milletvekilleri Adem Tatlı ve Harun Karaca’nın dile getirdiği Harşit Vadisi Demiryolu Projesi’nin de kendi iktidarları zamanında yapılabileceğini söyleyince katılımcılar kendisini ayakta alkışladılar.

Milletvekilleri Mehmet Geldi ve Ahmet Baha Öğütken’de Giresun Günleri’nin anlam ve önemini belirten birer kısa konuşma yaptı. Federasyon Başkanı Turan, Bakan Eroğlu´na günün anısına bir fındık evi hediye etti. Bakan Eroğlu´da bu jeste karşılık Orman Genel Müdürü Kurtulmuşlu´ya, içerisinde bir fındık evininde bulunacağı orman arazisinden Giresunlulara piknik ve kamp alanı olarak bir yer tahsis etmesi talimatı verdi.

Açılış konuşmasının ardından Bakan Eroğlu, fuar alanında bulunan Giresun Federasyonu´na ait standın açılışını yaptı ve Milletvekilleri ile birlikte tek tek fuar alanındaki stantları gezdi. Program çeşitli folklor gösterileri ve etkinliklerle devam etti.

Giresun Günlerinin ikinci günü de renkli görüntülere sahne oldu;

idrisnaimsahin

Feshane Kültür Merkezinde Giresun Günlerinin konukları arasına Ak Parti Ordu Milletvekili ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’de katıldı. Beraberinde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile birlikte Giresun Günlerini ziyaret eden bakan Şahin Giresun Federasyonu ziyaretçi defterini imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.