Uncategorized

ABD Giresunlular Derneginin Osman Aga açiklamasi

 

 

Newyork Giresunlular Dernegi Yönetim Kurulu basina yazili bir açiklama yaparak Milli Mücadele Kahramanimiz Osman Aganin  bazi hainlerle bir tutulmasini kinadilar.

 

Yönetim Kurulu yaptiklari açiklamada su görüslere yer verdi. ” Son zamanlarda milli mucadele kahramanlarimizdan Yarbay Osman Aga ile ilgili  basinda çikan haberleri saskinlik içersinde takip etmekteyiz.

 

Hayatini canindan çok sevdigi ülkesi icin adamis milli mücadele kahramanimiz Yarbay Osman Aga nin bazi hainlerle kiyaslanmasini ulusumuz anlamakta güçlük çekmektedir.  Osman Aga nin heykeli, degil Giresuna yurdun her bir kösesine hatta Batuma ve balkanlara dikilmesi bile yadirganmamasi gerekirken, Giresuna dikilen heykeli bile bazilarini rahatsiz etmektedir.

 

Tunceli Valisi sayin Mustafa Taskesen in  Osman Aga ile bir vatan haini olan Seyyit Riza nin isminin birlikte kullanilmasini bir talihsizlik olarak görüyoruz.

 

Tunceli deki Kürt isyaninin lideri, Bölücü bir vatan hainin, bir kahraman gibi heykelinin dikilmesini engel olamayan sayin Vali, bir ulusal kahraman olan Kuvayi milliyeci Gazi yarbay  Osman Aga ya siginarak kendini aklamaya çalismasini NewYork da yasayan Giresun lular olarak nefretle siddetle kiniyoruz.

Sayin Vali böyle bir demeç vermediyse Gazetenin yönetimine bas vurarak bu beyanati tekzip ettirmesi gerekir. 

 

Aksi takdirde gazeteyi mahkemeye vermesi gerekir. Yaptigi bu çalismalari ulusal basina bildirerek, böyle bir olaya vesile oldugu icin tüm Türk milletinden özür dilemelidir.

 

Bu hassas konuyu gündeme ve kösesine tasiyan arastirmaci yazar Teoman Alpaslan hocamizada NewYork Giresun lular dernegi olarak takdirlerimizi sunuyoruz.

 

Kaynak:Giresunsonhaber

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.