Uncategorized

Ankara da Giresun Evi Faaliyete Geçecek mi?

 

Ankara nin Çankaya Ilçesinin Kültür Mahallesi Libya Çaddesi No:30 Ankara adresinde bulunan ve mülkiyeti Giresun Valiligi Il Özel Idaresi Genel Sekreterligi ne ait olan Çok Amaçli Sosyal Tesis binasinin, Ankara Erek Insaat Taahhüt Turizm San.Tic.Ltd.Sti. firmasina 2886 sayli Ihale kanunu ile kiraya verilmesinden sonra ilgili firma tarafindan binaya Giresun Evi pankarti asilmis ve bu durum Ankara daki Giresunlular tarafindan memnuniyetle karsilanmistir. Fakat aradan geçen süre içersinde herhangibir faaliyetin göze çarpmamasi Ankara daki Giresunlular tarafindan saskinlik yarattigi ögrenildi.
 
Aradan geçen bir aylik bir zaman içerisinde binada herhangi bir faaliyette bulunulmamasi üzerine Erek Insaat sirketi yetkililerinin görüslerine basvurduk. Yetkililer, binanin içersinde daha önceki isletmecilere ait kamyonlarca insaat malzemesi bulundugunu ve binanin isgal altinda bulundugunu söylediler. Binanin ihaleden sonra tahrip edildigini ve Giresun Il Özel Idaresi tarafindan binaya sahip çikilmadigini söyleyen kiralama ihalesini kazanan firma yetkilileri, binanin henüz Giresun Il Özel Idaresi tarafindan teslim edilmedigini bildirdiler.
 
Ankara da ikamet eden birçok Giresunlu, binanin bu durumuna tepki göstererek, ortak görüs olarak, 1950 ve 80 li yillar arasinda çok sayida Giresunlu ögrencilerin Ankara daki yüksek ögrenimlerini sürdürürken konakladiklari bu binanin, bir an önce Giresun Valiligi tarafindan  Giresun Evi olarak faaliyete geçirilmesini ve yine eskiden oldugu gibi Giresun ve Giresunlulara hizmet vermesini istediler.

 

Mehmet Üçüncü-Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.