SON DAKİKA!

ABDULLAH AKGÜN GİRESUN FEDERASYONU BAŞKAN ADAYI OLDU

İstanbul’da kurulu Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Genel Başkanlığına aday olan Abdullah Akgün başkan adaylığını Eyüp Yeşilpınar Yağlıdere Parkında düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

İstanbul’da Giresun Dernekçiliğinin duayeni Halil Kütük tarafından camiaya kazandırılan Yağlıdere Parkı ve Sosyal tesislerinde basın mensupları ve sivil toplum örgütü yöneticileri ile bir araya gelen Giresun aşığı sivil toplum örgütleri yöneticisi Abdullah Akgün basın toplantısında başlıca şu konulara değindi. ” Kıymeti hemşehrilerim böyle güzel bir günde bana zaman ayırarak hafta sonunuzu bana feda ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. İstanbul’da Giresun camiası için yaptığım çalışmaların ne kadar yerinde olduğu ortada burada siyaset ve ilçe köy fark etmeksizin bir araya gelerek bana verdiğiniz destek benim gözlerimi yaşarttı. Çok şey konuşmak isterdim ancak iki konu ile sizleri fazla sıkmadan konuşmama son vereceğim. Birincisi Giresun isminin tabelalarda yer alması için yaptığımız çalışmalara destek veren kurum kuruluş siyasi kim varsa hepsine teşekkür ediyorum. İkincisi ise hızlı tren projesinin Tirebolu sahilinden geçerek Trabzon’a ulaşması eğer kısmet olur da federasyon başkanı seçilirsem tabela sırasında yaptığım gibi Tirebolu ve trenin geçeceği güzergah olan Rusları durdurarak Giresun’un işgalini önleyen Doğankent giriş ve çıkışlarına çadır kurup bu projeye Giresun’u dahil etmek olacaktır. Buraya gelerek bana desteğini esirgemeyen değerli hemşehrilerime teşekkürü borç biliyorum.” dedi.

Abdullah Akgün’ün yaptığı basın toplantısında dikkati çeken ise İstanbul’da kurulu bir başka Giresun Federasyonu Başkanı Sıtkı Ada ve kendisi gibi aday olan Muhittin Çelik’in basın toplantısına katılarak yarışta Abdullah Akgün’e başarı dilemesi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.