Uncategorized

Abdullah Önal; Beldemizi Gelistiriyoruz

Ethem Bakar Özel Haberi


Yavuz Kemal Belde Belediye Baskani Abdullah Önal Ikinci dönemimde yarim kalan islerimi tamamlama firsati buldum.

Parke ve Kanalizasyon islerimizi 2 ay içinde sonuçlandirip yeni hizmetlerimiz için planlama yapmaya baslayacagiz seklinde konustu.

Abdullah Önal gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar’a özel açiklamalarda bulundu.


Giresun da bulundugu süre içinde çesitli ziyaretlerde bulunan ve yaptigi çalismalar ile Giresun’da gündem olan Ethem Bakar son olarak Yavuz Kemal Belde Belediye Baskani Abdullah Önal’i ziyaret etti.


Iste o ziyaetten yansiyanlar;

 

Baskanim ikinci döneminizde hedeflerinizi ve çalismalarinizi anlatirimsiniz?

Öncelikle beldemize hos geldiniz.


Sizleri agirlamaktan büyük bir mutluluk duydugumu bilmenizi isterim, beldemizden bahsetmisken ikinci dönemimizin basinda bir önceki dönemden kalan kanalizasyon ve granit parke islerimizi elimizden geldigince tamamlamaya çalistik, insallah birkaç haftaya bu isi bitirip yeni planlar yapmaya baslayacagiz.

Beldemizde bulunan 2 tuvaleti onardik iki tuvalette yeni insaa ettik böylece medeniyetin geregini yerine getirdik, beldemizde misafir ettigimiz insanlarin en büyük sikayeti tuvaletlerimizdi.


Beldemizin kurucusunun oldugunu ögrendigimiz Seyh Mustafa zaviyesi ile ilgili Basbakanlik devlet arsivleri genel müdürlügü ile yapmis oldugumuz yazismalar neticesi, mezar taslarini da okuttuk ve bu önemli zatin adina anma etkinliklerinin insallah bu sene ilkini yapacagiz. yani   “Seyh Mustafa” anma etkinlikleri düzenleyecegiz.

 

Ayrica bu degerli sahsiyetin de mezarinin bulundugu mezarligi onariyoruz ve Seyh Mustafa mezarini anma etkinliklerine yetistirmeye çalisiyoruz.

Bu anma törenleri ile ilgili Haziran yada Temmuz ayinda bir toplanti ile günü belirleyecegiz ve her yil ayni tarihlere denk gelen günde anma etkinlikleri yapacagiz.


 


 

Kendi yagi ile kavrulan kisitli imkanlari olan bir belde olarak elimizden geldigince halkimizin destegi ile her geçen gün beldemizi gelistiriyoruz halkimiz her zaman yanimizda onlara minnettariz.

Son olarak 3 yildir Temmuz ayinin ilk haftasi yapmis oldugumuz Agaçbasi Yayla Senlikleri bu yilda ayni tarihte yapacagiz bütün Giresun halkini ve gurbetçilerimizi senligimize bekliyoruz.

Ayrica belirledigimiz tarihte “Seyh Mustafa” anma etkinlikleri nede bütün halkimizi bekliyorum diyerek sözlerini tamamladi.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.