SON DAKİKA!

Hekim Süt Hedef Belirledi

Genel Müdür Bayrak, “Sayin Öner Hekim, Giresun’da daha fazla


istihdam yaratmak istiyor. Hep birlikte bunun için çalisacagiz” dedi.


Hekim Süt A.S Genel Müdürlügü’ne atanan Sedat Murat Bayrak, Giresun Gazeteciler Dernegi’nde düzenledigi basin toplantisinda,  500 sayfadan olusan “Hekim Süt Dönüsüm ve Atilim Projesi’ni anlatti. Proje içindeki önemli hedeflerden birisi de Bulancak, Piraziz sinirindaki 80 dönüm araziye süt ve besi çiftligi kurulmasi.


Bayrak, “Sayin Öner Hekim, potansiyel gördügünde Giresun’a daha fazla istihdam yaratmak istiyor. Hep birlikte bunun için çalisacagiz” dedi.


 

“PAZAR PAYIMIZ ARTIKÇA ISTIHDAMDA ARTACAK”

 

Fabrikanin Hekim Holding’e bagli 10 sirketten birisi oldugunu söyleyen Bayrak, “Sayin Öner Hekim, Hekim Süt’ü hiçbir çalistirma sarti olmadigi halde büyük bir revizyondan geçirerek, hiçbir sahsi ve maddi fayda beklemeden sadece Giresun ve yöre insanin faydasina idame ettirmistir. Giresunlu tek holding sahibi olarak yaptigi hayirlarla, hizmetlerle herkesin gönlünde taht kurmustur. Örnek bir insandir.” dedi.

Sedat Murat Bayrak, Hekim Süt Dönüsüm ve Atilim Projesi’nin Holding Yönetimi tarafindan büyük destek gördügünü belirterek, sunlari söyledi: “Kalite ve imaj açisindan kendimizi daha da gelistirerek pazar payimizi arttirmayi, öncelikle Dogu Karadeniz hattinda sektörün lider firmalarindan birisi olmayi, uzun vadede diger proje basliklarinin hayata geçirilmesi paralelinde diger bölgelere yayilmayi, farklilastirilmis Hekim Süt ürünlerinin, yerel-bölgesel-folklorik figürlerin ve yöresel mutfak agirlikli nezih bir restoranin birlestirilerek hizmete sokuldugu bir konsepti, isletmemizin kuzeybati kösesindeki müsait konumda hizmete açmayi hedefliyoruz.”


 

GIRESUN HALKINDAN DESTEK ISTEDI

 

Bütün bunlarin gerçeklestirilmesiyle Giresun ve yöremiz için yeni yatirimlar, ekonomik potansiyel artisi ve ek istihdam saglanmis olacagini söyleyen Bayrak, “Hekim Süt’ün bulundugu araziyi çok daha kisa vadede ve çok daha rantabl degerlendirme ihtimali oldugu halde, üst düzey hemsericiligi, memleket sevgisi ve idealizmi dolayisiyla Hekim Süt’ü gelistirerek devam ettirme karari için Sn. Öner Hekim’e tesekkür ederken, kendi markasina ve degerine sahip çikarak bahsedilen hedeflerin gerçeklestirilmesine büyük destek vereceginden emin oldugum Giresun ve yöre halki ile tüm kurum ve kuruluslarimiza simdiden sükranlarimi sunarim” diye konustu.

 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.