SON DAKİKA!

AFYON GİRESUN ŞEHİTLİĞİNDE ANMA PROGRAMI

Aslen Giresunlu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Doğanlar köyündeki Giresunlular Şehitliği’nde, 1 Eylül’de anma programı düzenleneceğini söyledi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl Giresunlu siyasi, bürokrat, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve binlerce vatandaşın katılımı ile anma etkinliği organize ettiklerini bu yılda Giresun şehitliğinde anma programı düzenleyeceğiz. dedi.

Giresunluların gönüllü olarak 42. ve 47. alayları kurarak milli mücadeleye katıldıklarını ifade eden Hasan Turan, “Giresun insanının gösterdiği fedakarlıklar eşine az rastlanır düzeydedir. Kurulan iki gönüllü alayda yeralan ecdadımızın büyük kısmı da şehit olmuştur. Bugün kendi il sınırları dışında şehitliği olan tek il Giresun’dur. Ecdadımızın gösterdiği bu kahramanlık ve destansı mücadele iftihar tablosudur. Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Doğanlar köyündeki Giresunlular Şehitliği’nde, 1 Eylül’de anma programı düzenlenecek. Bu yıl düzenlenecek etkinliğe başta İstanbul ve Giresun’dan olmak üzere Türkiye’nin değişik bölgeleri ile yurt dışında yaşayan binlerce hemşehrimiz katılacak. Şehitlerimizi ve ecdadımızı unutmadığımızı, onlara olan vefa borcumuzu bu şekilde göstereceğiz. Türkiye’nin kritik günler yaşadığı bugünlerde, her şeye rağmen birlikte ayakta olduğumuzu göstereceğiz. Dün onlar gönüllüydü, bugün de bizler. Bu cennet vatanı bizlere emanet eden ecdadımıza layık olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Burada yapımı tamamlanan konağın açılışını da yapacaklarını da hatırlatan İstanbul Milletvekili Hasan Turan, başta Giresunlular olmak üzere herkesi 1 Eylül’de gerçekleştirilecek anma programına davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.