SON DAKİKA!

GİRESUN MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK ZAFER BAYRAMI MESAJI

AK Parti Giresun Milletvekili ve KEİPA Komisyonu Başkanı Cemal Öztürk, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

30 Ağustos 1922’de, Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni 96. yıldönümünde gururla bir kez daha kutluyoruz. Bu zafer, yok edilmek istenen bir milletin, yeniden dirilişinin adıdır. Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan muharebesinde, ecdadımız adeta imkânsızı başararak, başka milletlere de örnek olacak bir zafere imza atmıştır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, en zor şartlarda bile tek yürek halinde mücadele etmekten vazgeçmeyeceğimizi bütün dünyaya göstermiştir. Bu zaferle milletimiz istiklali uğruna kanının son damlasına kadar mücadeleye devam edeceğini, istiklalinin elinden alınamayacağını göstermiştir.

Dün olduğu gibi bugün de şer odaklarının ülkemizde bir yönetim ve güvenlik zafiyeti oluşturmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler milletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır. Son günlerde bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında halkımız tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet bilinciyle hareket ederek vatan hainlerine ve şer odaklarına karşı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın önemini ve bilincini bir kez daha göstermiştir. Bugün bizlere düşen, bütün imkânsızlıklara, yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz devletimizi, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da güçlendirmek olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu zaferi bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.