SON DAKİKA!

AĞABEY ABDULLAH ÖNAL GÖREVİ KARDEŞİ ADEM ÖNAL’A DEVRETTİ

Giresun’un Dereli İlçesine bağlı Yavuz Kemal Beldesinde ilginç bir seçim dönemi yaşandı. Beldede çok sevilen ve üst üste 3 dönemdir belediye başkanı seçilen Abdullah Önal Ak Parti tüzüğü gereği takıldığı 3 dönem kuralı nedeniyle tekrar aday gösterilmedi.

Türkiye genelinde ender olarak uygulanan bu kuralın Yavuz Kemal Beldesinde uygulanması üzerine önce bağımsız aday olmayı deneyen Abdullah Önal Antalya’nın Alanya ilçesinden bir başka Abdullah Önal bulunarak önüne engel çıkması nedeniyle bu kez Saadet Partisinden aday olmayı denedi ancak bu adaylık’ta il seçim kurulunca eksik evrak nedeniyle kabul edilmedi. Bu gelişmeler üzerine kardeşi Aksu Mahalle Muhtarı olarak görev yapan Adem Önal’ı aday gösteren Abdullah Önal belde belediye başkanlığı seçimlerini rahat bir şekilde kazanarak 4. dönem belde belediyesini kardeşi Adem Önal’a devretmiş oldu.

Giresun’un Yaylalar Bölgesi Yavuz Kemal Beldesi halkı tarafından çok sevilen Önal ailesi beldede yaz kış yaptıkları hizmetin karşılığı olarak halkın teveccühüne teşekkür ederek hizmete kaldığımız yerden kardeş Adem Önal ile devam edeceklerini yaptıkları devir teslim töreninde açıkladılar.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.