Uncategorized

Ahmet Anaforoglu Sert Cevap Verdi

Giresun Ticaret ve Sanayi Odasi ile Ticaret Borsasinin ortak kullandigi hizmet binasinin asansör yapim isini iller arasi ihale açmak suretiyle en düsük fiyat veren Ankarali bir firmanin almis olmasi bazi yayin kuruluslari tarafindan Giresunlu bir firmaya bu isin neden verilmedigi elestiri konusu olmustur.


Sahsima Tempo Televizyonunda Sayin Hulusi Güngör’ün konugu olarak katildigim Haber Basliklari Programinda bu konu sorulmus, cevaben Giresun Ticaret ve Sanayi Odasinin ihalede dahilinin olmadigini, ihalenin Ticaret Borsasi tarafindan yapildigini, sahsimin içinde bulundugu bir kurumda Giresun disina birakin is yaptirilmasini böyle bir seyin düsünülemeyecegini, Giresun’da ekonominin her geçen gün küçüldügü günümüzde bu isin Giresun disindan bir firmaya yaptirilmasinin son derece yanlis oldugunu, bu ihalenin Giresun içinde yapilarak en ucuz teklifi veren Giresunlu bir firmaya yaptirilmasini dogru buldugumu beyan etmisimdir. Bunun üzerine Ticaret Borsasi Baskani Sayin Mustafa Karadere’nin telefonla görüsü sorulmus, Sayin Karadere ihalenin kendileri tarafindan yapildigini kabul etmis, ancak paranin iki kurum tarafindan ödenecegini söylemistir. Akabinde Ticaret Ve Sanayi Odasi Baskani Sayin Hasan Çakirmelikoglu’na görüsü sorulmus, kendiside ihalenin Ticaret Borsasi tarafindan yapildigini ancak mademki arkadaslar böyle bir karar almislar bizde paranin bir kismini öderiz . Iller arasi ihale açilmis en düsük fiyati veren firmaya is verilmis, önemli olan bir usulsüzlügün olup olmadigidir. Yapilan iste usulsüzlük söz konusu degildir diye açiklama yapmis, konuya açiklik getirmistir.

Buna ragmen bir televizyon kanalimizda her gün konu haber yapilmakta ve yorum yapilmakta sanki yalan ya da yanlis beyanda bulunmusum gibi haberler yapilarak hiçbir karsilik beklemeden yaptigimiz, tek amacimiz Giresun’a hizmet olan görevimizde azmimiz ve hevesimiz kirilmaya, iki kardes kurum arasinda problem yaratacak haberler yapilmaya çalisilmaktadir. Sahsimla ilgili olarak bakalim Anaforoglu ne söyleyecek, “benim içinde bulundugum kurumda Giresun disina is yaptirmak bir tarafa bunun düsünülmesi bile söz konusu olamaz” sözünün arkasinda duracak mi, istifa edip etmeyecegi merakla bekleniyor gibi haberler yapilmaktadir. Eger yapilan bu ihalede sahsimin ya da mensubu oldugum kurumun bir yetkilisinin imzasinin oldugunun ispat edilmesi halinde derhal istifa edecegimi, Giresun halkindan özür dileyecegime bundan böyle hiçbir kurumda görev almayacagima namus ve seref sözü veriyorum.
Giresun kamuoyuna saygiyla arz ederim.
 

                                                         Ahmet Senel ANAFOROGLU
                                                         GTSO Baskan Vekili   

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.