SON DAKİKA!

Ahmet Cevdet Karsli Topraga Verildi

Önceki gün 94 yasinda  Ankara daki evinde vefat eden ve 1983-1987 yillari arasinda Necdet Calp in Genel Baskanligi ni yaptigi Halkçi Parti  (HP) nin Giresun Milletvekili olarak görev yapan Ahmet Cevdet Karsli, düzenlenen törenlerin ardindan Ankara Karsiyaka mezarliginda topraga verildi.
     
Karsli için ilk tören Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) nde düzenlendi. Meclis ana girisi önünde düzenlenen törene, TBMM Baskanlik Divani Üyesi ve MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan, Türk Parlamenterler Birligi Baskani Hasan Korkmazcan, TBMM Genel Sekreteri  Ali Osman Koca, Ahmet Cevdet Karsli nin ailesi ve yakinlari  ile bazi eski parlamenterler ve milletvekilleri katildi.


 


Ahmet Cevdet Karsli için ikinci töten Ankara Kocatepe Camiisinde düzenlendi. Buradaki törene Sosyal Demokrat Halk Partisi Genel Baskani Murat Karayalçin ve esi ile Ahmet Cevdet Karsli nin ailesi, yakinlari ve arkadaslari katildi. Karsli nin cenazesi ikindi namazinin ardindan düzenlenen cenaze namazi sonrasi Ankara Karsiyaka mazarliginda topraga verildi.
 

1916 yilinda Amasya da dogan Ahmet Cevdet Karsli, Istanbul Üniversitesi Iktisat Fakültesini bitirdi.Samsun Ticaret ve Sanayi Odasi Genel Sekreteri olarak görev yapti. Danisma Meclisi Samsun Üyeliginde bulunan Karsli, evli ve iki çocuk babasi idi.
 
Mehmet ÜÇÜNCÜ-ANKARA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.