Uncategorized

Ahmet Gürsoy un Filmi Begenildi

Giresun Üniversitesi Ögretim Görevlisi Ahmet Gürsoy tarafindan senaryosu yazilan Giresun meslek yüksekokulu Radyo Televizyon bölümü ögrencilerinin oynadigi Ask Umuttur adli 30 dakika süreli kisa filmin ilk gösterimi, Güre yerleskesi, Karadeniz salonunda gerçeklestirildi. Gösterim öncesi bir konusma yapan Ögretim Görevlisi Ahmet Gürsoy, “tasrada film çekmenin zorlugunu anlatmaya lüzum var mi bilemiyorum. Yokluklar içinden ögrencilerimizin özverili çabalariyla bir film çikardik. Bu sebeple ekip olarak mutluyuz” dedi.


Ikisi belgesel üçü kisa film olmak üzere toplam 5 filmi imza atan Ahmet Gürsoy; “tasrali bir yönetmen olarak alistirmalarimi kisa filmlerle yapiyorum. Sinemacilarin çogu da böyle yapar. Gelecekte Giresun’dan ülke geneline açilan bir yönetmen olmak amacindayim. Basaracagima inaniyorum” dedi.


Ask Umuttur filminde çogunlugu Giresun Meslek Yüksekokulu ögrencileri olmak üzere, Ögretmen Mustafa Yagci, Emekli PTT memuru tiyatro oyuncusu Ertan Aksu  rol aldi.


Ilk gösterim sali günü yapilan Ask Umuttur filmine çok sayida ögrencinin yani sira, Egitim fakültesi ögretim elemanlariyla, halktan kimseler katildi.


Kaynak: Giresunaktuel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.