SON DAKİKA!

Ahmet Kaçar a Vefa Gecesi

Giresun Belediyesi, Musiki Cemiyeti, Çevre ve Kültür Dernegi tarafindan Giresun Özel Idare Kültür Sitesinde gerçeklestirilen geceye Vali Dursun Ali Sahin, Milletvekili Selahattin Karaahmetoglu, Belediye Baskan Vekili Ahmet Yusufagaoglu, Vali Yardimcisi Günay Öztürk, Kaçar’in dostlari ve çok sayida davetli katildi.


Gecede, slayt sunumu ile hayati anlatilan Ahmet Kaçar’in siirleri okunarak, besteledigi sarkilar seslendirildi. Giresun Valisi Dursun Ali Sahin, yasayan bir kültür çinari olarak degerlendirdigi Ahmet Kaçar’in ilimizin ve ülkemizin yetistirdigi en büyük sanatçilardan biri oldugunu söyledi.


Kaçar’i Giresun’da göreve basladiktan sonra Isadami Yasar Çakir araciligiyla tanidigini belirten Vali Sahin, Sair’in bütün siirlerini gözden geçirdigini ve zevkle okudugunu kaydetti.


Geçtigimiz günlerde Ahmet Kaçar’i Görele’nin Saglik köyündeki evinde ziyaret ettigini belirten Vali Sahin,“Eski plaklarini, eserlerini gördüm. Sanatçinin yasadigi ortami yakindan gözlemledim. Bestelerini dinledim. O’nun kendi elleriyle yetistirdigi çiçek bahçesinde, kendisiyle çok zevk aldigim sanat sohbeti yaptik. Bu sohbetle ünlü, degerli Ahmet Kaçar’in espri, bilgi, kültür zenginligini tanidim. Onunla yakinlik kurmaktan mutluluk duydum” dedi.


Vali Sahin, Ahmet Kaçar’in müsaadesi olmasi halinde bütün siirlerini derleyerek bir kitap halinde, Il Özel Idaresi Kültür Yayinlari olarak bastirmayi düsündügünü sözlerine ekledi. Gecede Kaçar’a çiçek sunumunun ardindan yakasina da bir Cumhuriyet Altini takildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.