SON DAKİKA!

AHMET KAYACIK’A VEDA ETTİK

NTV Doğu Karadeniz Temsilcisi Ahmet Kayacık bir günde iki defa kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Bir süredir tedavi gördüğü hastalığına yenik düşen Gazeteci Ahmet Kayacık için ilk cenaze namazı Trabzon İskenderpaşa Camisi’nde öğlen namazına müteakiben kılındı.

Ardından Ahmet Kayacık’ın cenazesi memleketi Giresun’a getirildi. Burada ise ikindi namazına müteakiben ikinci defa cenaze namazı kılındı.

Buradaki cenaze namazına Giresun Valisi Hasan Karahan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, iş, siyasetin ve spor dünyasından sevenleri ve gazeteci meslektaşları katıldı. Ahmet Kayacık kılınan cenaze namazının ardından Merkez Kayadibi Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

1980 yıllarında ilk defa Yeşilgiresun gazetesinde gazeteciliğe başlayan Ahmet Kayacık daha sonra Tarabzon’a giderek meslek yaşamını burada sürdürmüştü. Daha çok insan yaşamına özgü haberleriyle ön plana çıkan Ahmet Kayacık, gazeteciliğinin yanı sıra aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısıydı. Birçok fotoğraf sergisi açan Ahmet Kayacık’ın “Dağdeniz Karadeniz, Al Gözüm Seyreyle” adlı fotoğraf albümü de bulunmaktadır.” Evli ve iki erkek evlat sahibi olan Ahmet Kayacık Sarı Sürekli Bası Kartı Sahibiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.