SON DAKİKA!

GİRESUNLULAR GEMLİK’İ GÜZELLEŞTİRİYOR

Bursa’nın Gemlik ilçesinde yaşayan Giresunlular ilçenin gelişmesinde kalkınmasında ve sosyal hayatında kazandırılan eserler ile isimlerinden bahsettiriyorlar.

Gemlik’de yoğun bir nüfusa sahip Giresunlular şehre katmış olduğu değerler ile ön plana çıkıyor.

Toplum olarak geçtiğimiz yerel seçimlerde istedikleri sonucu alamasalar da Gemlik’in gelişimi için vizyon projeler ortaya koyan Gemlikli Giresunlular Gemlik’e katkı değer sağlamaya devam ediyorlar.

Giresunlu hemşerilerimiz Hacı Hasan Okumuş ve Muzaffer Okumuş anneleri adına bir camii yapılması için arsalarını bağırlarken bu davranışları büyük takdir edildi.

Caminin mimari projesini yine Giresunlu hemşerimiz Kenan Çakır, statik projesini ise Şamil Yiğit gönüllü olarak çizerken, 2630 metrekare alan içerisinde yapılacak olan cami yaklaşık 800 kişilik olacak.

Caminin yapım ve takip işlerini yine Giresunlu hemşerimiz Cemal Aktaş’ın başkanlığını yaptığı Altıntaş Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin öncülük edeceği öğrenildi.

gemlikcamihaberi

Gemlik’in değerli bölgeleri arasında yer alan Odun Depoları mevkiinde, Roda İmam Hatip Lisesinin karşısında yapılacak olan caminin, Temel atma programına Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Siyasi Parti ve Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Tören Altıntaş Cami Yaptırma Derneği Başkanı Cemal Aktaş’ın açılış konuşması ile başlarken; Aktaş, camii inşaatının 1 yıl içerisinde bitirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da yapmış olduğu konuşmasında; “Önemli bir hayır hizmetinin temelini atmak için bir araya geldik. Dinimiz de bu tip hizmetlerin önemine yer vermiştir. Gemlik’te hayırseverlerin katkıları ile bir yandan okul, bir yandan cami temel atma törenlerine devam ediyoruz. Siyasi partilerin desteği ile meclisten aldığımız karar sonucu, cami yapımlarında inşaat demirlerini Belediye olarak karşılıyoruz.

Gelişen bir bölgede yapılan cami, hem karşıda bulunan Roda İmam Hatip Lisesi için uygulama alanı olacak, hem de çeşitli yatırımlar ve hastanenin bu bölgeye gelmesi ile daha önem kazanacaktır. Peygamber efendimiz de ‘Kim bu dünyada cami yaparsa, onun cennette köşkü vardır’ müjdesini vermiştir’’ diyerek, camiye katkı koyanlara teşekkür etti.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık ise; ‘’Sizlerle birlikte son derece güzel bir açılış yapıyoruz. Dernek Başkanı Cemal Aktaş’a katkılarından ve mütevaziliğinden dolayı teşekkür ederim. Caminin bizim kültürümüzde ayrı bir önemi vardır. Cami her görüşten ve her kesimden insanın bir araya gelmesini sağlayan önemli mekândır. Caminin yapımında katkısı olan herkese teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrasında Müftü Vekili İlyas Narin’in ettiği dua ile protokol tarafından butona basılarak Ayşe Hatun Camiinin temeli atıldı.

HABER:Erdal AVCI/Giresun Havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.