SON DAKİKA!
akpartigiresuniftarprogrami

AK PARTİ GİRESUN İL BAŞKANLIĞI İFTARI

Ak Parti Giresun İl Başkanlığı 11. Kuruluş yıl dönümü ve Ramazan iftarını birlikte düzenledi.

akparti11kurulus

Sahra Restaurant ve Cafe’de gerçekleştirilen iftar yemeği ile gerçekleştirilen kutlama programına AK Parti’lilerin ilgisi büyük oldu. İftar yemeğine, AK Parti Giresun Milletvekilleri Mehmet Geldi ve Adem Tatlı, Giresun Müftüsü Necati Akkuş, AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, Giresun Eski Milletvekili Ali Temür, Hasan Aydın, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu, Giresun eski Belediye Başkanı Hurşit Yüksel, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Hatice Kocaoğlu, Gençlik Kolları İl Başkanı Şeyma Tekin, bazı ilçe başkanları, eski il başkanları, kurucu üyeler, belediye başkanları, il genel meclis ve beledye meclis üyeleri, teşkiat üyeleri ile partililer katıldı.

avukatsabriozturk

Yemekte bir konuşma yapan AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, bu yıl AK Parti’nin kuruluş yıldönümünün Kadir Gecesi’ne denk geldiğine işaret etti, hem kuruluş, hem de Kadir Gecesi’ni aynı anda idrak etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Öztürk,”14 Ağustos partimizin kuruluş yıldönümü. Bu sene 2 güzelliği bir arada yaşıyoruz. Hem 14 Ağsutos partimizin kuruluş yıldönümü, hem de mübarek Kadir Gecesi. Ben şimdi de bu gecenizi tebrik ediyorum, partimizin de nice seneler memleketimize milletimize hizmet etmesini Ceban-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.
“Tabi dilekolay 14 Ağustos 2001’den bu yana 11 sene geçti. Partimizin bu sene 11. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Gerçekten 11 yılda, 10 yıl güçlü bir iktidar olmayı başaran AK Parti hem Türkiye’de, hem de dünyada ilkleri başaran bir parti” diyen AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu başarıyı gösteren milletin gönlünde taht kuran AK Parti’nin bu başarısı aslında kuruluş iradesinde saklı. O kurucu ruhta saklı. Her zaman, her fırsatta ifade ediyoruz. Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan AK Parti ilk kurulduğunda yaptığı açıklamada, ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Gerçekten AK Parti kurulduktan sonra Türkiye’nin o gün içinde bulunduğu konum ile bugün geldiğimiz nokta arasındaki kıyaslama yapıldığında, gerçekten artık ‘Geçmişe eski Türkiye, bugüne de yeni Türkiye’ diyoruz. Artık bugün hiçbir şey eskisi gibi değil. Ekonomik açıdan, siyasal açıdan, hukuk açısından, sağlık açısından, eğitim açısından, her alanda inanılmaz bir değişim ve dönüşüm yaşadı ülkemiz”
Öztürk, Türkiye’nin yaşadığı değişim, dönüşüm ve hızlı atılımın Türk halkının kendilerine sağladığı desteğin yanı sıra, AK Parti’li kadroların da özverili geceli-gündüz çalışmalarının da önemli etken olduğunu vurguladı.
Sabri Öztürk, AK Parti’nin ilk kurulduğunda “Kimsesizlerin sesi olacak felsefesi” ile yola çıktığını hatırlatarak,”O gün bugündür gerçekten milletimizin hizmetinde büyük hizmetlerine aynı şekilde devam ediyor” diye konuştu.
Konuşmasında Öztürk, AK Parti kurucularına önemli yer verdi, kendilerine büyük saygı ve hürmet gösterdiğini dile getirdi.

AK Parti il Başkanı Öztürk,”Partimizi bugüne getiren o kurucu ruhu hakikaten anıyor, o kurucu ruhu temsil eden kuruculardan müteşekkil o arkadaşlarımız bugün için de son derece anlamlı ve önemli yer tutuyor” diyerek,”Gerçekten kurucu arkadaşlarımız o dönemin siyasi konjektürü içerisinde, siyasete ilgi duyanlar kurucular için ‘Siz aklınızımı kaçırdınız, sizi Erzincan’a gönderirler, 28 Şubat’ın etkisi altında bir ortamda böyle bir partiye nasıl kurucu oluyorsunuz’ diye kenardan uyaranlar vardı. Ama o kurucu abilerimiz, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz o kadar çok inanmışki davasına, o kadar iradeye sahiptiler ki hiçbir şeye aldırmaksızın doğru bildikleri yolda ilerlediler. Partimiz bugünlere geldi. Tıpkı Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi” ifadelerini kullandı.

akpartiiftarigiresun

akpartiiftarigiresun

PARTİLİLER VE TEŞKİLAT ÜYELERİNE BİRLİK MESAJI VERDİ

Öztürk, konuşmasının son bölümünü ise partililer ve teşkilat üyeleri arasındaki birliktelik ve beraberlik vurgularına ayırdı.
Partililerin 11 yıldır sürdürdüğü birlik ve beraberliği, gelecekte de süreceklerine inandığını söyleyen Öztürk,”Kurucu ruhumuzu biraraya getirmek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bu akşam bu iftarı tertip ettik. Bundan sonra AK Parti’de, ‘Durmak yok, yola devam’ diyoruz. Önümüzde yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bundan sonra yine Genel Seçimler var. Sayın Başbakanımızın ortaya koyduğu gibi ‘Hedef 2023’ diyoruz. Durmadan hizmetlere çalışmalara devam edeceğiz. Gerçekten bu çalışmaları yaparken, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da başarıyı yakalayabilmek için birlik ve beraberliğimiz çok önemli. Geçmişte hizmet eden arkadaşlarımız bayrağı bugün bizlere devrettiyse, bizler de bu bayrağı inşallah aynı ruhla, azimle ve kararlıklıkla taşıyacağız. Daha sonra bizden sonraki arkadaşlarımıza devreceğiz. Siyasette zaman zaman yarışlar, çekişmeler ve yarışlar olabilir. Bunlar siyasetin doğasında vardır. Ama bugün görev başında olan tüm arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğe zarar vermeden çalışmalarına devam edeceğine canı gönülden inanıyorum” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı ise yaptığı konuşmada,”Biz 11 yıl önce bir yola çıktık. Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da birlik ve beraberlik için çalıştık ve bugünlere geldik” diyerek, şunları ifade etti:
“Türkiye nerelerden nerelere geldiğimiz ortada. Biz özellikle kurucu arkadaşlarımıza, ağabeylerimize ve kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyoruz”

AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi de konuşmasında, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
Geldi,”Bugün dünyada sözü dinlenir, merak edilir, mutlaka görüşüne başvurulan, rekabet edebilir Türkiye’yi ortaya çıkarmaktan çok büyük katkıları olan kurucularımız ve teşkilatlarımıza şükran borçluyuz. Çok daha güzel şeylere beraber koşacağız. Hep birlikte güzel şeyleri kucaklayacağımıza inanıyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.