SON DAKİKA!
gorelekoprubasibelde

AK PARTİ GÖRELE KÖPRÜBAŞI İSTİFA İLE SARSILDI

Giresun’un Görele İlçesi Köprübaşı Beldesi Ak Parti Belde Başkanı Zafer Çakmak halka verdiğimiz sözleri tutmadık. Vatandaş bizden hizmet bekliyor, ancak biz hizmet alamadığımız gibi muhatapta bulamıyoruz, diyerek istifa etti.

goreleakpartibelde

Görele’nin Köprübaşı Beldesi Ak Parti Belde Başkanı Zafer Çakmak istifa ettiğini açıkladı.

Beldenin yerel ve genel seçimlerde verdiği oyun karşılığını hizmet olarak alamadığından dolayı istifa ettiğini açıklayan Zafer Çakmak ” Yaklaşık 6 yıldır Ak Parti’nin Belde Başkanlığı görevini sürdürüyorum. Bu süre içerisinde girdiğimiz yerel, genel seçimlerde ve referandumda kapı kapı dolaşarak yaptığımız çalışmalar sonucu başarıyla çıktık. seçimler öncesi her gittiğimiz yerde beldemizin, mahallelerimizin daha fazla hizmet alacağını ifade ettik. Mahallelerimizin var olan yol, su, elektrik sorunlarının ancak Ak Parti İktidarında çözülebileceği güvencesini verdik. Ancak geldiğimiz noktada halkımızın muhatabı biz olduk.Biz ise ne milletvekillerimize ulaşabildik ne de sorunlarımızın çözümü için muhatap bulamadık. Bugün mahallemizdeki elektrik tellerimiz, direklerimiz yerlerde gezmekte. Vatandaşımız yollarlına bir kamyon çakıl dahi alamamakta. Sorunlarımızı anlatmak için aradığımız vekilimize ulaşamamaktayız ” dedi.

Belde Belediyesi’nin ise kendi saltanatını sürdüğünü ileri süren Çakmak ” Belediyemiz ise hizmet yapmak için imkanlarımız yetersiz mazeretinde bulunuyor. Oysaki merkezi hükümet artık projeye göre ödenek çıkarabiliyor .Belediyemizin ise bir mühendisi, bir de Plan ve Projeci olmak üzere iki tane kalifiye personeli mevcut. Ne yazık ki Çevre Mühendisi sekreterlik, Plan ve Projeci olarak alınan ise şoförlük yapmakta. Bu gibi işleri kalifiyesiz elemanlarda yapabilirdi. Madem ki kalifiyesiz eleman lazımdı niçin Köprübaşı’nın kendi mahallelerinden eleman alınmadı. Belediye’nin bugüne kadar ürettiği bir çevre projesi veya plan ve projesi yoktur. Bu nedenlerden dolayı halkımıza, gerek partimizin Belediye Başkanının başarısızlığının, gerekse merkezi hükümetimizin ilgisizliğinin hesabını vermediğimden dolayı istifa etmek zorunda kaldım. Halkımızdan hizmet adına verip de yerine getiremediğim sözlerim için özür diliyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.