SON DAKİKA!

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI GENİŞLETİLMİŞ DANIŞMA TOPLANTISI

AK Parti Giresun Eylül ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

Giresun’un Keşap ilçesi Otogar Onur Düğün Salonunda yapılan toplantıya, Giresun Milletvekilleri Kadir Aydın, Sabri Öztürk, Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri, il, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve partililer katıldı.

Toplantının ev sahipliği yapan Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür yaptığı açılış konuşmasında, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçilerinde Keşap halkından aldıkları yetkiyle, ilçenin gelişip, kalkınması adına çalışmalara devam ettiklerini ifade etti. Mehmet Emür, ilçe halkına vaat ettikleri projeleri tek tek yerine getirdiklerini, bunlardan bir tanesi olan doğalgazla ilgili çalışmaların sürdüğünü, yılbaşına kadar ilçeye doğalgaz arzının verilmesinin planlandığını ifade etti.

Toplantıda İlçe Başkanları adına konuşan Tirebolu İlçe Başkanı Yaşar Dikmen, teşkilat çalışmaları hakkında, İl Genel Meclisi Üyeleri adına konuşan Görele İl Genel Meclisi Görele ilçe Üyesi Şengül Şahin ise İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı konuşmasında kongre sürecine dikkat çekerek, AK Parti’nin Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yoluna devam ettiğini söyledi. Ekim ayı itibariyle delege seçimlerini başlayacağını ve AK Parti Bilgi Sistemlerinin (akbis) kapanacağını aktaran İl Başkanı Tatlı bu konuda ilçe başkanları ve yönetim kurullarına önemli uyarılarda bulundu. Tatlı, delege seçimleriyle başlayacak olan kongre sürecinin yılbaşından sonra ilçe kongreleriyle devam edeceğini, AK Parti Giresun il ve ilçe teşkilatlarının kongre sürecini tamamlayarak, kongrelerden güçlenerek çıkacağını ifade etti.

Kenan Tatlı, AK Parti ailesine kongre sürecinde büyük görevler düştüğünü belirterek, AK Parti’nin bir millet ve hizmet sevdalısı bir parti olduğunu sözlerine ekledi.

Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ve Kadir Aydın da konuşmalarında, il genelinde devam eden yatırımlara değinerek, il danışma meclisine bilgi verdi. AK Parti Giresun Milletvekilleri olarak Ankara’da devam eden yatırımların ve yeni yatırımların takipçisi olduklarını belirten Milletvekili Kadir Aydın ve Sabri Öztürk, teşkilatlarında her zaman istişare halinde olduklarını kaydettiler. Fındık konusu da değinen Milletvekili Sabri Öztürk ve Kadir Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2019 yılı fındık alımlarına devam ettiğini, TMO tarafından üreticilere bugüne kadar 414 milyon lira ürün bedeli ödemesi yapıldığını kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.