Uncategorized

Ak Parti Temayül Yoklamasi Yapti

Adalet ve Kalkinma Partisi, 12 Haziran 2011 tarihinde yapilacak olan Milletvekilligi Genel Seçimlerinde aday adayligi için müracaat eden 30 isim için temayül yoklamasi yapti. 1710 delegenin oy kullandigi seçimlerde kadin aday adaylari basarili sonuçlar elde etti.  Teskilat mensuplarinin Eski milletvekilleri Hasan Aydin ve Adem Tatli’ya destek vermedigi gözlendi.
Sürpriz yaparak AKP den siyasete atilan egitimci Faik Karakiliç 21, Operatör Doktor Özgür Yücesan Yilmaz ise 17. oldu.

 

Genel merkez tarafindan görevlendirilen Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Trabzon Milletvekili Asim Aykan’in koordinasyonunda yapilan seçimin sonuçlarina göre ilk bes içinde yeralan isimler ve aldiklari oylar su biçimde siralandi: 1-Sengül Sahin (577), 2- Ercan Türk (503), 3-Ayse Melikoglu (490), 4-Turan Karadeniz (448), 5-Hasan Aydin (438)

 

Bilboartlara verdigi reklamlar ile dikkat çeken HES yatirimcisi Makina Yüksek Mühendisi Isadami Halil Ibrahim Sengün ise aldigi 425 oy ile kendine altinci sirada yer bulabildi.

 

Ercan Türk büyük bir süpriz yaparak temayül yoklamasinda teskilat disindan olmasina kendisine ikinci sirada yer buldu.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.