Uncategorized

Saban Kutlu; Yitik Kent Çanakçi Evladim

Giresun Göreleli arastirmaci-yazar Saban Kutlu “Yitik Kent Çanakçi” adli eseri için tanitim ve tesekkür gecesi düzenledi. Saban Kutlu nun Istanbul Kumkapi Tonoz Restaurant ta yapilan tanitim gecesinde yaptigi duygu dolu konusma katilimcilari da etkiledi.

 

Tanitmi gecesine Istanbul Milletvekili Göreleli hemserimiz Hüseyin Besli, Çanakçi Belediye Baskani Sebahattin Senel, Emekli Emniyet Genel Müdürü Dr. Necati Altuntas, Emekli Emniyet Müdürü Cemal Dandin, Sakarya Üniversitesi Ögretim Üyesi Yardimci Doçent Doktor Fehmi Çalik, Istanbul Büyüksehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Avukat Yasar Parlak, Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Aydin, HTK Kablo Yönetim Kurulu Baskani Orhan Yilmaz, Giresun Dernekler Federsyonu (GIRDEF) Genel Baskani Sitki Ada, Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) Genel Sekreteri ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Giresun Sivil Toplum Örgütleri Federasyonu (GIRFED) Baskani Hasan Turan, Giresun Dernekler Birligi (GDB) Baskani Halil Kütük, Giresun Sivil Toplum Örgütleri Federasyonu (GIRFED) Baskan Vekili Mehmet Kugu, Görlele Dernekler Federasyonu (GÖRFED) Baskani Birol Kardas, Ak Parti 1. Bölge Milletvekili Aday Adayi Ali Bilir, Esenler Belediyesi Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlügü Sefi Nazmi Güler, Çanakçi Dernekler Federasyonu Baskani Avukat Aydin Sordi,  Giresun Sivil Toplum Örgütleri Federasyonu (GIRFED) Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Akgün, Görele Seyahat Hasan Ali Kodal,  Sükür Elektronik Sahibi Yusuf Sükür, Giresun Medya Platformu Baskani Ali Sükrü Kara, Gazeteciler Seref Sinir, Ali Kaplan, Ibrahim Cirit, Sadi Toygar, Vatan Giresun Gazetesi Nuri Yilmaz, Isadamlari Ögretim Görevlileri ve Saban Kutlu dostlari katildilar.

 


 


 

Gecenin açilis konusmasini göz yaslari içinde Saban Kutlu yapti Kutlu ” Çanakçi ile ilgili yapmis oldugum bu çalismanin kirilma anlari oldu, 3.5 yil bu kitap ile ilgili çalistim bazi haftalar Çanakçinin köy mahalle neresi varsa gezdim, zaman zaman sagligimi kaybettim, çocugumun dondurma parasini bile bu isin pesinde harcadim ama ortaya böyle önemli bir eseri çikarttim. Bu kitap yazimi sirasinda beni dert edinip dinleyen yardim eden tavsiyede bulunan herkese ayri ayri tesekkür ederim. Emekli maasi ile 3 çocuk okutup böyle bir eser ortaya çikarmak oldukça zor oldu, ama ben artik bu eseri basta Çanakçi olmak üzere bütün Giresun iline itaf ediyorum. ” seklinde konustu.

 


 

Daha sonra mikrofona Çanakçi Beldiye Baskani Sebahattin Senel geldi Senel kisa konusmasinda sunlara degindi ” Saban Kutlu gelecek nesillere Çanakçi mizi anlatacak böyle önemli bir eser kazandirdi, kendisine Çanakçi halki adina minnet ve sükranlarimizi sunuyorum, böyle önemli bir eser ile Çanakçi ilçemizin tanitimina katkida bulunan Saban Kutlu beye her türlü destegi vermeye çalistik, kisitli imkanlarimizdan ilçemiz için bu eseri destekledik. Burada bizler ile “Yitik Kent Çanakçi” tanitimda bulunanlari saygi ile selamliyorum. ” diyerek sözlerini tamamladi.

 

Son olarak Istanbul Milletvekili Hüseyin Besli söz aldi Hüseyin Besli ise sunlara degindi ” Saban Kutlu beyfendiyi kutluyorum, bende 3 kitap yazmis bir mütefekkirim o nedenle bu isin zorluklarini çok iyi bilirim, hele kisitli imkanlar ile bu isi yapmak oldukça zordur, kendisini kutluyorum allah bundan sonraki hayatinda bu kardesimizi muaffak etsin. ” dedi

 

Geceye misafirlerin konusmalari ve Kitap yazimi ve basimi sirasinda kendisine destek olan kurum kurulus ve sahislara plaket takdimi ile devam etti.

 


 

Kitap konusunda en büyük destegi saglayan HTK Kablo Yönetim Kurulu Baskani Orhan Yilmaz a plaketini Istanbul Milletvekili Hüseyin Besli takdim etti.

 


 

Çanakçi Belediye Baskani Sebahattin Senel in plaketini ise Emekli Emniyet Müdürü Cemal Dandin verdi.

 


 

Sükür Elektronik Sahibi Yusuf Sükür ün Plaketini Istanbul Büyüksehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Avukat Yasar Parlak takdim etti.

 


 

Gecenin en ilginç ani süphesiz iki Federasyon un Baskan ve Baskan Vekili nin tesadüfen bir araya gelmesiydi. GIRFED Baskan Vekili Mehmet Kugu ya plaketini GIRDEF Genel Baskani Sitki Ada verdi.

 


 

Sakarya Üniversitesi Ögretim Üyesi Yardimci Doçent Doktor Fehmi Çalik ise Dayisi Karadeniz Teknik Üniversitesi Kardioloji Ana Bilim Dali Baskani Profesör Doktor Fahri Özcan adina plaket aldi, plaketi KARKON Genel Sekreteri ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar takdim etti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.