Uncategorized

Aksuya Isveçten Misafir

Giresun’un kardes sehri olan Isveç’in Kalmar sehrinden gelen, Kalmar Belediyesi temsilcisi Bo Lindholm, Belediye Baskani Kerim Aksu’yu makaminda ziyaret etti. Türkiye’ye ilk gelisinde, ugradigi ilk sehirin Giresun oldugunu ve bu yüzden Giresun’un kendisi için önemli bir yer oldugunu vurgulayan Kalmar Belediyesi temsilcisi Bo Lindholm;

“Giresun ile Kalmar’in çok benzer yönleri var. Ikisi de deniz kiyisinda ve ülke baskentlerine uzak mesafede. Ben Giresun’da gezerken, kendimi Kalmar’da geziyormus gibi hissediyorum. Bu yüzden biz Kalmar Belediyesi olarak Giresun ile kardes sehir olmaktan çok mutluyuz. Giresun ile aramizda tek bir fark var. Bizim en yüksek dagimiz 50 metre yükseklikte, sizin ise en alçak daginiz 50 metre yükseklikte.” dedi.

Bu kardesligin hem turizm adina hem de güçlü dostluk baglari kurmak adina önemli bir adim oldugunu da belirten Lindholm ayrica, “Kardes belediyeler olarak her zaman ortak çalismalar içinde olacagiz. Bu ortak çalismadan güzel sonuçlar elde edecegimizi düsünüyorum. Önemli olan bu ilerlemelerden insanlarimiz da memnun olur. Eger düsündügümüz gibi dostluk baglarimizi ve çalismalarimizi siki tutabilirsek 2010 yilinda, birlikte turizm adina karsilikli güzel alisverislerde bulunabilecegiz.” seklinde konustu.

Bu ziyaretten ve belediyeler kardesliginden büyük memnuniyet duyduklarini belirten Belediye Baskani Kerim Aksu ise yaptigi konusmada, “Kurdugumuz dostluk ve paylasimlar sayesinde umarim birlikte güzel islere imza atariz. Samsun, Amasya, Giresun, Ordu sehirlerinin Isveç’in Malmö ve Kalmar sehirleri ile kardesligi çerçevesinde, daginik degil de daha düzenli bir turizm plani çizerek hem bu bölgemizin, hem sizlerin turizm sirkülasyonunu gelistiririz, hem de dostluk baglarimizi daha saglam bir hale getiririz. Birlikten güç dogar. Ulu Önder Atatürk’ün dedigi gibi “Yurtta baris, Cihanda baris” mantigiyla, bu gibi dostluklar herkese örnek olmasini dilerim. Sayin Kalmar Belediye Baskanina da selamlarimizi iletin kendisiyle de tanismak isteriz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.