Uncategorized

Olgun Peker Birakmamali, Neden mi?

Evet, yanlis okumadiniz…


Olgun Peker birakmamali…


Neden mi?


Hem de çok nedeni var!


Öylesine nedenler ki, kisa sürede yaptiklarini birazdan sizlerde yazdiklarimizi okudugunuzda bizlere hak vereceksiniz.


Yazimizin sonunda yazacagimizi bu defa bastan yazarak devam edelim…


Diyoruz ki; Peker bu isin cefasini çekerken sefasini baskalari yememelidir.


Cidikta bekleyen haramzadeler dedikodu kültürü ile is üretip sefaya konmamalidir.


Öyle ki; son genel kurulda olanlar hatirlarlar… Geçmise bir geri dönerek fikir jimnastigi yaptigimizda Olgun Peker’in kulübü 2 milyon 300 bin TL borç ile devraldigini unutmayalim.


Elbette o zamanki hassas ortamda sorma imkânimiz yoktu!


Simdi benzer bir atmosfer geldigi için soruyoruz… Neyin parasi idi bu? Bu kulüp hiç mi para kazanmamisti?


Tamtakir kasa ve üstüne üstlük 2 milyon 300 bin TL borç!


Allah’tan reva mi idi?


O zamanlar kulüp baskanligi için ismi geçen Mustafa Bozbag bize ikili sohbetlerde borçlardan yakinarak il’in ileri gelenlerinin destegi olmadigi müddetçe yönetimi almanin akil kar’i olmadigini söylüyordu…


Bozbag yerden göge kadar hakliydi…


Önce yönetimsiz kalip divana kalan daha sonra ise kriz ortaminda ‘ben varim’ diyen Peker’in ismi geçmeye basladiginda 6. his mi, 7. his mi ne derseniz deyin, ‘Olgun Peker’in önü açilmali’ diyerek güven sergilemistik.


Iyi de oldu. Zira son yazimizda ‘Biz inaniyoruz’ dedigimizde Giresunspor’un Bank Asya 1. Liginde kalmasi ile Olgun Peker bizleri hakli çikardi.


Simdide genel kuruldan sonrasina bir göz atalim.


Ne yapti Peker takimin bu ligde kalmasi için?


14. haftada 10 puanla aldigi ligi 34. hafta da 40 puanla tamamladilar.


Devre arasi, aralarinda kalitesi ve klâsi bilinen Yusuf Kurtulus, Gökhan Bozkaya, Ersin Veli, Birol Azer ve Musa Kus’un yani sira toplam 15 yeni transfer yaptilar.


Ekonomik sikinti yasadilar elbette… Ama Fatih Kitapçi’nin bile 900 bin TL temlik koymasina ragmen Peker ve ekibi kulübün 2 milyon 300 bin TL borcunu 1 milyon 100 bin TL’ye indirmesini bildiler. Bu borç azatlimi yaklasan sezon öncesi, Bank Asya 1. Lig de kalmak kadar önemli bir olaydir. Hem de kalan borcun tamaminin sadece futbolculara olmasi dikkate deger bir olaydir.


Üstüne üstlük Peker’in futbolculara olan borcun ödenmedigi takdirde sahsi borcu olacagini bildirmesi ayri bir güzelliktir.


Ve Peker’in basin toplantilarinda, “Kulübe verdigim ve verecegim paralara temlik koymuyorum” demesi ise ayrica manidardir.


Bence Giresunspor’da her sey yolundadir. Eksik olan Giresunspor’a olan destektir. Imkâni olup da destek çikmayanlar ve üstüne üstülük Bizans entrikalari düzenlemeye çalisanlardir.


Kisacasi dedikodu üretim merkezlerinin faaliyetleridir.


Tüm bunlar dikkate alindiginda; biz hala Olgun Peker’e inaniyoruz… Onunla Giresunspor’un basariya ulasacagina kaniiyiz. Yönetim Kurulu revize edilmeli, herkes genel kurulda etegindeki tasi dökmeli ve Giresunspor’un gelecekteki basarisi için Olgun Peker’e destek vermelidir.


Kimse Giresunspor’u sahsi emel ve hirslarina alet etmemelidir.


Olgun Peker cefasini çekip haramzadeler sefasini sürmemelidir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.