SON DAKİKA!

AKÜLÜ ARAÇSIZ ENGELLİ KALMAYA KADAR

Giresun Merkez ve Bulancak ilçesinde iki engelli öğrenciye Özel Ada hastanesi tarafından akülü engelli aracı hediye edildi.

Giresun Anadolu Engelliler Derneği’nce başlatılan “Akülü Araçsız Engelli Kalmasın'” projesi kapsamında çocuk felci geçiren 15 yaşındaki Ahmet Duman ve Paraplezi hastası 15 yaşındaki Oktay Aydın’a ailelerinin de katıldığı törenle akülü engelli araçları teslim edildi.

Özel Ada Hastanesi Başhekimi Dr. Cenap Damcı, burada yaptığı konuşmada, sosyal sorumluluk projesi kapsamında projeye herkesin iştirak etmesini istediklerini söyledi.

Akülü araçların hediye edilmesine aracılık eden Duroğlu Aile Hekimi Dr. Fatih Dölek ise, 6 ay önce başlattıkları projesine özel ada hastanesinin destek olmasını rica ettiğini dile getirerek, şöyle konuştu: “Biri Giresun biri de Bulacak’ta yaşayan 2 öğrenci kardeşimiz için çocuklarımızın yaşadıkları yer itibari ile gidip gelebilmeleri açısından iyi ve kaliteli akülü aracı bağış yaptılar. Bu projeyle 30’uncu aracımızı vermiş olduk. Allah’tan mani çıkmazsa Giresunluların sahip çıkmasıyla beraber akülü araç bekleyen engelli vatandaşımız kalmayacaktır. Bizim haricimizde de 60’a yakın araç verildi.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.