Uncategorized

Ali Bilir Ak Parti Istanbul Milletvekili Aday Adayi

Ali Bilir Kimdir?


1972 yilinda dokuz çocuklu ailenin sekizinci çocugu olarak Giresun un Görele ilçesinde dogdu. Ilkokulu köyünde, Ortaokulu Görele ve Sariyer Imam Hatip Lisesi’nde, Lise egitimini ise Görele ve Beykoz Ticaret Lise’nde tamamladi. Anadolu Üniversitesi Isletme Fakültesi’ni Lisans derecesinde mezun oldu. Isletme dalinda MBA yapan Bilir, Bahçesehir Üniversitesi Hükümet Liderlik, Siyaset Okulu’nu bitirdi.

2004 -2009 yilinda AK Parti meclis üyesi ve 2009 yerel seçimlerinde AK Parti aday adayi idi.


28 Mart 2004 tarihinde yapilan Mahalli Idareler seçimlerine girerek Beykoz Belediyesi ve Istanbul Büyük Sehir Belediyesi Meclis üyesi seçilip görev yapti. Daha sonra Beykoz Belediye Baskan Yardimcisi olarak atandi. 29 Mart 2009 Yerel Seçimler için Beykoz Belediye Baskan aday adayi oldugundan dolayi baskan yardimciligi görevinden 5 Aralik 2008 tarihinde istifa etti.


Beykoz Belediyesi Hukuk, Bütçe, Saglik, Kültür ve Sanat Komisyon üyelikleri yaninda Istanbul Büyük Sehir Belediyesi Tarife Komisyonu, Türkiye Belediyeler Birligi Meclis Üyeligi, Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Dernegi Baskanligi, Istanbul Amerikan Futbol Kulübü Fahri Yöneticiligi ve Türkiye Beyzbol, Softbol, Amerikan Futbol Federasyonu Dis Iliskiler Komisyon Danismanligi görevlerini yürütmektedir.


Arastirma ve deneme yazilarini çesitli dergi ve gazetelerde yayinlamakta ve Sehir Tarihi üzerine arastirma çalismalari bulunmaktadir. “Geçmisten Günümüze Görele”, “Has Bahçeler Beykoz” ve “Çesmi Bülbüle Gizlenmis Abi Hayat Beykoz” isimlerinde üç adet kitabi yayinlanmistir.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.