Uncategorized

Ali Sükrü Kara Rekor Yarislarini Yorumladi

Ramazan ayini mütevazilikten çikartip, hirs ve heveslerin odagi haline getirdiler… Eyüp te 20 binlik, Esenlerde 40 binlik yaris iftarlari…


Devir, ben senden daha çok iftarci topladim devri…
 
Geçtigimiz dönemlerde Çadir Iftarlari yapilarak insanlar saatlerce kuyruklarda bekletilir, hijyenik olmayan ortamlarda yemekler yedirilirdi. Bu sene Ak Parti nin çadirlara getirdigi yasak bir çok ilçede uygulanirken, bazi ilçelerde bunu yaparken bir düzenleme yapmak durumunda kaldi.
 
Çadirin Modasi geçti… Sira sokak iftarlarinda…
Simdi çadiri birakan belediyeler sokak iftarlarina yöneldi. Sokaklarda yapilan iftarlara binlerce insan katiliyor. Bazi belediyeler bunu mütevazi sekilkde yapararken; bazilari abartiyor…  Iste geçtigimiz günlerde Eyüp Belediyesi 20 bin kisiye sokak iftari yaptridim diye övünüyordu.  Sen misin övünen diyen Esenler Belediyesi bende sokak iftarinda 40 bin kisi topladim ve rekor kiridim diye övünüyordu.
 
Bu iside abarttilar…
Insanlarin dini duygulari kullanilarak sokaklara toplaniyor ve üzererlerinden siyaset yapilmaya çalisiliyor. Bunu yapan belediye Allah a mi hava atiyor acaba basinda ki idareciler mi? Iftar vermek hayir isi ise bunun böyle abartisi olur mu? 40 bin kisiye erzak dagitsan fazla görünmez ama 40 bin kisye iftar versen daha iyi reklam olur dimi!
 
Sira en kalabalik teravih namazinda
Belediyeri bu sokak iftarlari kesmez… Yani dikkat çekmek için baska yollar bulmalari lazim artik. Bu belediyelere önerimiz önümüzde ki yillarda En kalabalik Teravih Namazi Kilma yarismasi baslatmalari.
 
Haber – Yorum – Analiz :  Ali Sükrü KARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.