Uncategorized

Ali Temur Müjdesi

Ali Temür bunun için Giresun Memur Sen Il Temsilciligi tarafindan kurulan Giresun Memur Kent Konut Yapi Kooperatifi tarafindan Aksu Mahallesi’nde alinan 64 bin metre karelik alana TOKI tarafindan toplu konut projesi uygulanacagini söyledi.


Giresun Memur-Sen Il Temsilciligi’nin talebi üzerine TOKI yetkilileriyle görüsmelerde bulunduklarini belirten Milletvekili Temür, projenin bir an önce baslatilmasina yönelik çalismalarin baslatildigini hatirlatarak, belirlenen arsaya her blok 10 katli olmak üzere 10 bloktan olusan toplam 322 daire ve sosyal donatili olarak 1 adet ticaret merkezi insa edilecegini söyledi.


Dairelerin üst ve alt gelir grubu vatandaslara hitap edecek sekilde planlandigini söyleyen Temür, 264 adedinin 130 metre kare, 88 adedinin ise 85 metre kare olacagini belirtti. Ayrica konutlari yapacak insaat firmasinin TOKI tarafindan belirlendigi ve çok yakin zamanda temel atilarak insaata baslanilacagini kaydetti.


Ayrica Tirebolu’da TOKI’nin toplu konut uygulamasi yapmasi için daha önce baslattiklari çalismalarin sürdürüldügünü belirten Temür, Tirebolu Kaymakamliginin yer temini çalismasinda son asamaya geldigini hatirlatarak, yer belirlendikten sonra 300-350 konutu kapsayan Toplu Konut Projesinin çok yakinda gündeme alinacagini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.