Uncategorized

Mülkiye Bas Müfettisi

MHP  Milletvekili Murat Özkan, düzenledigi basin toplantisinda, Giresun Il Özel Idaresi Bütçesi’nin istenilen düzeyde olmadigini söylemis…
Giresun siyasi tarihinde, kendi partisiyle çelisip, bu denli saçma sapan  beyanda bulunan bir milletvekiline; ben sahsen ilk kez tanik oluyorum…
Evet ilk kez tanik oluyorum çünkü… Daha geçenlerde kendi partisi MHP’ye mensup Il Genel Meclisi Üyesi Sayin Mehmet Yüksel, Giresun Il Özel Idaresi 2010 yili bütçesinin, AK Parti, MHP ve CHP gruplarinca oy birligi(!) ile kabul edildigini deklare ederken,aynen sunlari söylemistir:
“AK Parti, CHP ve MHP grup baskanlarinin, müstereken ve uzlasmaci tutumlari, bütçenin oy birligi ile belirlenmesinde ve geçmesinde büyük rol oynamistir. Bütçe Il genel Meclisi’ne gelmeden önce; bütçe plan komisyonunda detayli olarak ele alinmis ve en ince teferruatina kadar tüm ilçelerimizin kriterleri ve özellikleri dikkate alinarak komisyondan da oy birligi ile geçmistir.
Bu konudaki en büyük emek ve katki ise Il genel Meclisi Baskanimiz Osman Öden’e aittir.”
Sonuçta ortada, oy birligi ile geçmis bir bütçe var. O halde durduk yerde simdi Sayin Murat Özkan’a ne oluyor? Pismis  asa su katmanin anlam ve geregi var midir?
Bütçeyi yetersiz mi buluyorsunuz?
Bunu burada bize söylemeyeceksiniz. Gidip temsilcisi, mensubu bulundugunuz Parlamento’da, TBMM’de dile getireceksiniz…
Kendi partisi de dahil, oy birligi ile geçmis, yerel bütçe üzerinde, yorum ve elestiride bulunmak; ne zamandan beri bir milletvekilinin haddine düsmüstür?
Varsa ortada sorulmasi gereken bir hesap, onu MHP’nin seçilmis Il Genel Meclisi Üyesi  zaten sorar…
Bu yerel bütçe konusu, kendilerine soru olarak sorulsa  bile, vermesi gereken yanit; “Onu bana degil,  Il Genel Meclisi Baskani’na, Il Genel Meclisi üyelerine sorun” degil midir?
Milletvekili Murat Özkan, yasanan sel afetleri sirasinda nerelerdeydi?
Seçim bölgesi Giresun’u, sular durulunca mi hatirladi?
Sorariz:
Seçilip gittikten sonra, Baskent’te, TBMM çatisi altinda Giresun adina hangi çabayi gösterdin? Ne yaptin? Ne yapiyorsun? Neler yapacaksin? Memleketin hangi sorunlarinin yakin takipçisisin? Sen önce  bize onlari anlat! Önce kendi hesabini ver!
Sana ne Giresun Il Özel Idaresi bütçesinden?
Sen Il Genel Meclisi Üyesi misin? Yoksa, Milletvekili mi? Önce konumunu ve haddini bil! Hatirla…
Tesadüfen, altinda TBMM’nin kirmizi plakali makam araci var. Eger o da olmasaydi, Giresun’a hiç ama hiç ugramazdi. Arada bir ugradiginda da, sehiriçinde sirf kirmizi plakinin havasini atmak için, artistlik, gösteris olsun diye ugruyor…
Evet… Daha kendi soyismiyle bile barisik olmayan bir Vekil’in; iktidar ve  basta kendi partisi MHP dahil,  muhalefetin  de destegiyle, oybirligi geçmis bir bütçeye; kendince kulp takmasi normaldir…
Sahi, Sayin Vekil’in soyadi neydi? Özgan mi? Özkan mi?
Her neyse…
Aslinda, Murat Bey’in, Giresun Il Özel Idaresi Bütçesi’ni  sorgulayip adeta öküz altinda buzagi aramasini fazla garipsememek gerek.
Ne de olsa bundan önceki konumu, görev sahasi Mülkiye Basmüfettisi’ydi…
TBMM’nin kirmizi plakali makam araciyla, ara sira Giresun’a gelip görüntü yapmasini da fazla yadirgamamak gerek…Bu davranisiyla da herhalde kendisine oy veren MHP’li seçmenleri teftis ediyordur… Adi üstünde, Mülkiye Basmüfettisi!
Ulasan bilgilere göre,  bir sonraki seçimde kendisine oy vermeyecegini ifade eden seçmenini azarlarmis… Vekil’in, Asil’i azarladigi nerede görülmüs?
Bunu da son derece normal karsilamak gerek…Çünkü, kendisi önce Mülkiye Basmüfettisi…
Saniriz, Sayin Murat Özkan, kendisini rolüne oldukça fazla kaptirmisa benziyor… Kendisinin de üzerinde bir Basmüfettis oldugunun hiç ama hiç farkinda degil galiba…
Seçim günü geldiginde, sandigin altinda kalirsaniz; hesap soracak tek kisi bulamazsiniz…
Kimse, kirmizi plakali TBMM makam aracinin kendisine hediye edildigini sanmasin… Seçim aksami sandiktan çikamazsaniz, “Birileri bana hesap sorar” hissine kapilir, o gece Giresun’dan  kimseye gözükmeden kaçarcasina gidersiniz…
Ve… Arkanizdan çikip tek laf söylerler: “Olacagi buydu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.