SON DAKİKA!

Almanya Essen Efes Festsaal’de Eynesil Ören Gecesi

Ihsan Incekara NRW Almanya dan

Bildiriyor…

 

Almanya NRW Eyaleti Türk ve Giresun yogun nüfusuna hitap eden bölgede Hollanda, Belçika, bölgesinde ikamet eden Giresunlularin kurdugu dernek yeni yönetimi ile ilk gecesini gerçeklestirdi.

Almanya, Hollanda, Belçika üçgeninde yasayan Giresun Eynesil Ören sakinleri kurduklari dernek ile bir süredir faaliyet gösteriyor.


Dernek yeni yönetimi seçilmesi ile bu hafta sonu önemli bir etkinlige imza atti, NRW Essen Efes Festsaal’de gerçeklestirilen gece ile hemserilerini bir araya toplayan Eynesil Ören dernegi müzikli gecede gönüllerince bir eglence imkâni sundu.


 


 

Dernek yeni yönetim kurulu Haci Mustafa Torun Baskan, Hakki Durukan Baskan Yardimcisi, Tayfun Takaç Sekreter, Sezgin Aydin Muhasip, Nail Dikici Halkla Iliskiler, Nadir Balci Yönetim Kurulu Üyesi olustu.

 

 

 


Geceye Almanya NRW bölgesi basta olmak üzere bütün Giresun dernek baskanlari destek verdi, Yurtdisinda Giresun Dernegi Ahmet Kurt, Ihsan Incekara, Avrupa Giresun Dernegi Baskani, Mülheim Giresunlular Dernek Baskan Yardimcisi Sükrü Karabiber, Werdhol Giresunlular Dernegi Cevat Çetin, Mehmet Öveç katilarak geceyi onurlandirdilar.


Geceye Hollanda’da faaliyet gösteren isadamlarimizdan Ramazan Costur, Almanya Hamburg’ta faaliyet gösteren isadami Coskun Costur, Isadami Aydin Petekçi, Dönmez Tour’un sahibi Muammer Dönmez katilarak destek oldular.
 


 


 


 

Geceye 700 kisilik bir davetli toplulugu katildi, gecede Kemençede Ramazan Ömeroglu, Erdal Güvendi, Zeynep Baskan sahne aldi. Horon ve türkülerle çok geç saatlere kadar devam eden gecede Örenliler ve dostlari gönüllerince eglenme firsati buldular.

 


 

Erdal Güvendi geceye söyledigi Giresun türküleri ile renk katti.

 


 

Popstar yarismasinda aldigi birincilikle Karadeniz müzigine zirve yaptiran Zeynep Baskan gecede söyledigi birbirinden güzel parçalar ile Eynesil Örenliler ve dostlarini mest etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.