SON DAKİKA!

ALMANYA WERDHOL’DE GİRESUNLULAR YENİ DERNEK LOKALİ AÇILDI

Almanya’da faaliyetlerine devam eden Werdhol Giresunlular Derneği yeni dernek lokaline kavuştu.

harunciciaytekinethem

Dernek yeni lokali Giresunlu iş adamı hemşerimiz Harun Cici tarafından cüzi ücretler ile Werhol Giresunlular derneğine tahsis edildi.

Dernek merkezinin açılışı nedeniyle Werdhol Giresunlular derneğine Türkiye’den gelerek katılan Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve TRT Giresun Temsilcisi Ethem Bakar derneğe hizmet eden eski ve yeni başkanlar Atıf Özer ve Aytekin Çetin ile birde röportaj gerçekleştirdi.

dernekwerdholacilis20014

Almanya’da Giresun kültürüne hizmet etmeye devam eden en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan Werdhol Giresunlular Derneği yeni lokali için yaklaşık 1 aylık bir süren temizleme ve dekorasyon çalışması yaptıklarını söyleyen dernek başkanı Aytekin Çetin “ Bayrağı devraldığımız günden bu yana her geçen gün bir adım daha ileri gitmenin hesaplarını yapıyoruz. Yeni dernek lokalimiz ile Giresunlu hemşerilerimizi temsil noktasında Werdhol gibi bir şehirde en üst düzeye taşıdık, bizlere bu imkânı sağlayan değerli büyüğümüz Sayın Harun Cici abimize teşekkürü borç biliyorum. Dernek olarak burada iki önemli organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Birincisi Erkek ve Kız Folklor ekibimiz yeniden kurularak faaliyetlerine başlayacak. Ayrıca iki takım ile bölgesel liglerde mücadele etmeye devam ediyoruz. 2015 Yılbaşında bir dayanışma gecesi gerçekleştireceğiz. İlave tende bir yıl ara verdiğimiz Kümbet şenliklerini bu yıl inşallah tekrar gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Dernek açılışı nedeniyle derneğe hizmet etmiş eski ve yeni birçok yönetici Werrdhol Giresunlular Derneği’nin yeni lokalinde buluştu.

Almanya’da birçok önemli işe imza atan Giresun Gündem Gazetesi’ninde sahibi olan Harun Cici’nin dernek lokali olarak cüzi ücretler ile derneğe sağlaması sivil toplum örgütleri arasında örnek olarak kabul edildi.

Dernek başkanı Aytekin Çetin yine Almanya’da faaliyetlerine güçlü bir şekilde devam eden iş adamı Naci Nebioğlu’nada Werdhol Giresunlular derneğine verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti.

almanyawerdoldyemek

Dernek lokali açılışı öncesi Dortmund’dan Werdhol’e gelen konuklarına bir akşam yemeği veren Werdhol Giresunlular Derneği Başkanı Aytekin Çetin yemeğe katılanlara ayrıca teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.