Uncategorized

Almanya da Yeni Irkçi Örgüt

Ihsan incekara NRW den bildiriyor


Pro NRW Grubunun Yaptigi Cahil Cesareti; 


13.01.2010 Tarihinde NRZ Gazetesinde çikan bir haberde Pro NRW li asiri sag partinin 26-28.03.2010 tarihinde Bochum dan baslayarak Essen,  Mulheim, Duisburg da minarelere dolayisiyla camilere gösteri yürüyüsü düzenlemek istedigi açiklandi.

 

Daha vahimi bu habere yapilan yorumlardi, irkci söylemler yazilmasi ve bunun tüm NRW içerecegini bildirmeleri Almanya da irkciligin hortladigi sorusunu insanin aklina getiriyor.

 

Isvicre deki yapilan refarandumdan çikan minare yasagina alt yapisimi hazirlanmaya çalisiliyor sorusunu insanin aklina getiriyor.

 

Almanya nin en Kalabalik nüfusunun 25 millyon ile en yogun Türk ün yasadigi eyalette neler yapilmaya çalisiliyor.

 

Bu olaylara geçit vermemek icin bizler Almanya NRW eyaleti Mulheim Türk toplumu olarak kamuoyunu bilgilendirmek icin basin toplantisi düzenledik.

 


 

Basin toplantisina Hürriyet, Anadolu Ajansi, TGRT  ve  Post Gazetesi, Gurbetçi Giresun Gazetesi,  Mülheime Woche Siyasi Cevrelerden Mülheim Belediye Baskani Herr Dagmar Mühlenfeld in basin sözcüsü Herr Frank Mendack, Kadindan Sorumlu danismani Frau Klause Camimizin Mimari Herr Back, Belediye Meclis Üyesi Enver Sen ve  Cami yönetiminin tümü ile cemaat Katildi.

 


 

DITIB FatihCami Denek baskani Osman Safak yaptigi konusmada kisaca bizler burda Alman yasalari ile yasayan nüfusun yüzde 10 nu olusturan yabancilarin çogunlugunu olusturan Türk toplumu olarak en küçük bir problem olmadan güzel Mulheim de Türk toplumu Alman toplumu olarak baris vede huzur içinde yasiyoruz yasamayada devam edecegiz dedi.

 


 

Belediye baskani basin sözcüsüde belediye baskaninin selamini getirdim diyerek basladigi sözlerine böyle gruplar kanunlari çok iyi biliyorlar ve bu kanunlari Kullanarak toplumda huzursuzluk çikarmayi iyi biliyorlar dedi.

Basin sözcüsü boyle gruplarla önce kanuni yollardan gösteri yürüyüsünün yapilmamasi icin mücadele edeceklerini eger yürüyüs iznini alirlarsada Türk toplumunun yaninda anti yürüyüs de en ön safda sizlerin yaninda olacagim mesajini gönderdi.

 


 

Bu arada karsi yürüyüse Kiliseler. Musevi ler , Sendikalar is çevreleri destek vereceklerini bildirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.