Uncategorized

Alucra Hayirseverleri Çalisiyor

Ilçe merkezi Halis Akmen Çok Programli Lise yaninda bulunan Ahmet – Hasan – Mustafa Akçam kardeslere ait 9.5 dönüm arazi Diyanet isleri Baskanligina bagislanarak ilçemize devasa bir tesis yapimi için proje yapilmaya baslandi.


 

Ilçemize yeni atanan Müftü Mehmet Resat Savli ilçeye gelince müftülüge ait eksiklikleri tespit edit ilçenin ileri gelenleri ile görüstü. Yapilan görüsmelerin olumlu geçmesi sonucu, Il Genel Meclis üyesi Irfan Dikbas, Babapinar Mahallesi esrafindan Mustafa Karatas ve Müftü Vekilimiz Ilyas Zoroglu Ahmet-Hasan-Mustafa Akçam kardeslerle görüserek kendilerine ait arazi üzerinde yapmak istedikleri projeyi anlattilar. 

Ahmet – Hasan – Mustafa Akçam kardeslerde projeye olumlu bularak 9.5 dönüm araziyi diyanet islerine bagisladi. Ayrica bagisla yetinmeyen  Ahmet Akçam ise 75 bin TL nakit yardimda bulunacagini belirterek ilçemize Diyanet Tesislerinin yapimi için büyük bir katki saglamis oldu.


Yapilacak olan diyanet tesislerinde  Camii, Kuran Kursu, Ilçe Müftülügü, Müftülük ve diyanet görevlilerinin lojmanlari, diyanet görevlilerine özel misafirhane ve sosyal tesis olacak.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.