Uncategorized

Alucra Imam Hatip Çikarma Yapti

Alucra Imam Hatip Lisesinin mezunlarindan Ethem Karaçoban, Yavuz Fenerci, Muhittin Gülal, Hüseyin Aydin ve isimlerini hatirlayamadigimiz bu ahde vefa sahibi agabeylerimizin organize ettigi bu gezi, ilk mezunlardan son mezunlara kadar tüm ögrenci ve ögretmenleri Keskek Yemek için Alucra da bulusturdu.


2 otobüsle hareket eden ekip  Alucra peksimet tepesinde ilçeden gelenlerin karsilamasiyla güzel görüntülerin yasanmasina sahne oldu. 20 – 25 yildir birbirlerini görmeyen ögrenciler birbirleriyle kucaklasarak doyasiya hasret giderdiler. Okulumuzun ilk kurucu müdürü Ahmet Kugu ve sonraki müdürlerinden Nuri Yilmaz hocamizda bu güzel günde ögrencilerini yalniz birakmadi. Okulun her döneminden ciddi emekleri olan ve her ortamda ögrencilerinin yaninda olan eski Alucra Milli Egitim Müdürü ve Matematik Ögretmeni Osman Dikbas hocamizda ögrencilerimizle birlikteydi. 


 

Geziye özel nedenleriyle gelemeyen ama telefonla organize eden agabeylerimizi arayarak selamlarini ileten tüm eski ögretmen ve idarecilere tesekkür eden Ethem Karaçoban, gelecek yillar daha güzel organizasyonlarla bir araya geleceklerinin müjdesini verdi.

Peksimet tepesindeki karsilama ardindan yaklasik 200 kisilik bir ekiple ilçe girisinde önce Aziz Sehitlerimiz ziyaret edilerek, sehitlikte dualar edildi. Daha sonra konvoy esliginde ilçeye giris yapan araçlar okula giderek hazirlanan Keskek ve Yemekleri tattilar. Özel olarak yapilan Keskek için söylencek söz yoktur gerçekten harikaydi. 

Ilçe kaymakami, Belediye Baskani, Il Genel Meclis Üyesi, Emniyet Amiri, Ilçemizin yeni Müftüsü, Siyasi Parti Temsilcileri okula gelerek mezunlarimizin bu güzel bulusmalarina sahit oldular. Yemek sonrasi okul mescidinde toplanan mezunlarimizin sohbete Kelamlarin en güzeli olan ve okulumuzun mezunlarindan Hafiz Fazli Bektas in Kur an tilavetiyle basladi. Akabinde Okulumuzun suan ki ve geçmis zamandaki müdürleri, okul dernek baskani Abdurahman Ibil, il genel meclis üyesi Irfan Dikbas, yeni müftümüz Mehmet Savli, ögretmenlerden Osman Dikbas ve mezunlar birer selamlama konusmasi yapti.

Yapilanan güzel sohbetlerin ardindan söz yine Kelamlarin en güzeli olan okulumuzun eski müdürlerinden Nuri Yilmaz hocamizin oglu Abdullah Yilmaz in Kur an tilavetiyle son buldu.


Alucrahaber.com olarak ilçemize ve ilçemizin bu güzide okuluna yapilan bu geziyi tertip eden herkese sükranlarimizi ve tesekkürlerimizi sunariz. Allah hepsinden razi olsun, tertip komitesinden devamini dileriz.


 

 

Kadir BEKIROGLU-Alucra Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.